دیدار استاندار آذربایجان‌غربی با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان

دیدار استاندار آذربایجان‌غربی با معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان
محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در این دیدار با اشاره به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان گفت : این قانون به دنبال رفع نواقص و مشکلات قانونی پیش روی کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق است و به نوعی تضمین کننده 20 سال آینده کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان است.

وی در ادامه رفع چالش از فعالان اقتصادی ، حمایت از توسعه بازار ماشین آلات و تجهیزات ساخت داخل، اصلاح و تقویت ابزارهای تامین مالی فعالیت های شرکت های دانش بنیان، را از جمله برنامه ها و اولویت کاری این معاونت عنوان کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان " سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین" از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آماده حمایت از شرکت های دانش بنیان استان آذربایجان غربی است.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به روند فعالیت شرکت های دانش بنیان در استان گفت: آذربایجان‌غربی به لحاظ نیروی انسانی فعال و کارآمد یکی از استانهای مستعد در حوزه فعالیت های علمی است.

محمدصادق معتمدیان با تشریح فعالیت های پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی خواستار توجه ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تکمیل زیر ساخت های پارک علم و فناوری استان شد.

در این دیدار استاندار آذربایجان‌غربی از معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور برای سفر به استان دعوت نمود که این دعوت مورد استقبال ایشان قرار گرفت.

همچنین در این جلسه مقرر شد استان آذربایجان غربی نیز با توجه به ابلاغ جدید قانون جهش تولید دانش بنیان در جهت توسعه زیر ساخت های لازم برای فعالیت شرکت های دانش بنیان ، تمرکز بخشی به ابزارهای اجرایی قانون جهش تولید دانش بنیان و همچنین حمایت از توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری و تقویت جایگاه صندوق نوآوری و شکوفایی و ایجاد خانه های خلاق و نوآوری حمایت حداکثری را داشته باشد.

گفتنی است در این دیدار بهشتی رییس مرکز فناوری های راهبردی و کرمی رئیس روابط عمومی و دبیر ستاد فناوری های نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حضور داشتند.