فرماندار:

۵ میلیارد ریال برای توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی تکاب اختصاص یافت

۵ میلیارد ریال برای توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی تکاب اختصاص یافت
فرماندار تکاب گفت: پنج میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز اماکن و فضاهای فرهنگی و ورزش و گسترش فعالیت های مرتبط با جوانان این شهرستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی اختصاص یافته و هزینه می شود.

امیر ستوده‌فر در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان تکاب افزود: این میزان اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی‌های استان به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاد و بحرانی از سوی دفتر امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی در اختیار دستگاه‌های اجرایی حوزه‌های فرهنگی و ورزشی تکاب قرار گرفته‌است.

وی بیان کرد: با استفاده از این اعتبارات، فضاهای ورزشی و فرهنگی وابسته به اداره‌های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، بهزیستی، کتابخانه‌های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تجهیز شده و برنامه‌های مرتبط با جوانان و نوجوانان با مشارکت این دستگاه‌ها اجرا می‌شود.

فرماندار تکاب با اشاره به اینکه امکانات اداره‌ها برای توسعه فعالیت جوانان و رونق اوقات فراغت باید هم‌پوشانی شود، اظهارداشت: دستگاه‌های اجرایی حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی آسیب‌های اجتماعی را شناسایی و در جهت رفع آنها تلاش کنند و از این رو لازم است در بحث مواد مخدر و پیری جامعه علاوه بر سیاست‌های کلی برنامه های شهرستانی اجرا شود.

ستوده‌فر با بیان اینکه بانک‌ها در اعطای وام ازدواج مساعدت بیشتری داشته باشند، اضافه‌کرد: نشاط اجتماعی در دستور کار اداره‌های فرهنگی و دستگاه های مرتبط با امور جوانان قرارگیرد.

 وی ادامه داد: تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی موجب بروز خلاقیت در جوانان شده و اکنون فضای مجازی بستری برای توسعه فعالیت‌های جوانان است.

ستوده‌فر با بیان اینکه برای توسعه نشاط اجتماعی بازی‌های بومی و محلی در تکاب باید احیا شود افزود: تغییر چهره شهر توسط شهرداری در نشاط اجتماعی موثر است و از این جهت از شهرداری تکاب قدردانی می کنیم.

در این جلسه از بانک ملت شعبه تکاب به دلیل تلاش برای تسهیل در روند اعطای وام ازدواج جوانان، مربی کاراته بانوان و ورزشکار دختر نوجوان دارنده مقام کشوری با حضور فرماندار تکاب تجلیل شد.