فرماندار:

۱۹ طرح همزمان با دهه فجر در تکاب به بهره‌برداری می‌رسد

۱۹ طرح همزمان با دهه فجر در تکاب به بهره‌برداری می‌رسد
فرماندار تکاب گفت: همزمان با چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۱۱ طرح عمرانی و آموزشی و هشت طرح تولیدی، خدماتی و کشاورزی با ۲۶۱ میلیارد ریال هزینه در این شهرستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

امیر ستوده‌فر در جلسه ستاد هماهنگی بزرگداشت دهه فجر این شهرستان با بیان اینکه برای اجرا و بهره‌برداری از این طرح‌ها بیش از ۲۰۵ میلیارد ریال از محل اعتبارهای دولتی هزینه شده است افزود: طرح گازرسانی به روستاها، صنایع و کارخانه های محور تخت سلیمان با ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه و طرح آسفالت محور تکاب - شاهیندژ به طول ۱۲ کیلومتر با ۶۰ میلیارد ریال هزینه از مهمترین طرح‌های قابل افتتاح تکاب در دهه فجر امسال به‌شمار می‌رود.

وی بیان کرد: همچنین ۲ طرح آموزشی شامل سالن ورزشی دانش آموزان دختر، مدرسه ۲ کلاسه روستای شیرمرد بخش تخت سلیمان و طرح آسفالت معابر روستای "تمای" بخش مرکزی از دیگر طرح‌های عمرانی قابل افتتاح در ایام دهه فجر است که برای اجرا و تکمیل آنها ۲۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات دارایی‌های تملک سرمایه‌ای استان هزینه شده است.

فرماندار تکاب اظهار داشت: طرح سردخانه هزار تُنی، کارگاه ورق‌ فایبرگلاس با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون متر مربع و طرح مانیتورینگ معادن مهمترین طرح‌های تولیدی و خدماتی است که با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

ستوده‌فر ادامه داد: ۶ طرح برق رسانی در مناطق شهری و روستایی با ۲۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه و پنج طرح کشاورزی شامل طرح‌های آبیاری تحت فشار در چهار روستا و بهسازی و لایروبی قنات در یک روستا با هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه نیز آماده افتتاح در این ایام است.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از هشت طرح تولیدی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی در تکاب برای ۷۰ نفر زمینه اشتغال پایدار فراهم شده‌ است بیان کرد: همچنین همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی عملیات اجرایی احداث ۴۱ کلاس درس در قالب ۹ طرح مدرسه‌سازی در داخل شهر و روستاهای تابعه تکاب آغاز خواهدشد.

ستوده‌فر با بیان اینکه ادارات تکاب در برگزاری برنامه‌های دهه فجر مشارکت داشته و با ستاد و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همکاری کنند، گفت: برنامه‌ها و مراسم‌ گرامی‌داشت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ضمن اینکه باید پرشور، بانشاط و مردمی برگزار شود، رعایت دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی نیز ضروری است.