فرماندار تکاب:

انسجام فرماندهی در مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ضروری است

انسجام فرماندهی در مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ضروری است
فرماندار تکاب با بیان اینکه ضعف در هماهنگی و هم افزایی در مدیریت بحران ها باید رفع و انسجام فرماندهی و مدیریت واحد در دستگاه های خدمات رسان برقرار شود، گفت: همه دستگاه های خدمات رسان در مواقع وقوع بحران باید ید واحده باشند و از مدیریت واحد فرمانداری پیروی کنند و علاوه بر سازمان های آب و برق سایر دستگاه ها نیز پای کار باشند.

اسماعیل حیدری آزاد در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مدیران صنعت آب و برق استان های شمال غرب کشور که در سد ساروق تکاب برگزارشد، با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از وقوع حوادث، لایروبی رودخانه ها و مسیل های شهرستان تکاب ضروری است، افزود: تکاب در یک منطقه کوهستانی در آخرین نقطه جنوب آذربایجان غربی واقع شده که بیشترین بارش ها را دارد اما از این بارش ها و منابع آبی به دلیل طبیعت و اقلیم خاص منطقه استفاده نمی شود و آب های سطحی شهرستان به سایر شهرهای جنوب استان سرازیر می شود.

وی ادامه داد: در حالی که تعدادی از روستاهای تکاب با تنش شدید آبی مواجه هستند و باید با تانکر آبرسانی شود، این شهرستان در تامین تانکر نیز مشکل دارد و از ورارت نیرو انتظار داریم برای تهیه و تامین تانکرهای آبرسان به روستاهای تکاب نگاه ویژه و اهتمام جدی داشته باشد.

فرماندار تکاب اضافه کرد: نبود موتور دیزل در مجتمع های آبرسانی از دیگر مشکلات تامین آب پایدار در روستاهای این شهرستان است به طوری که با قطع برق، آب روستاها نیز قطع می شود اما با تهیه این موتورها هنگام قطعی برق، در تامین آب روستاها مشکلی به وجود نمی آید.

حیدری آزاد با بیان اینکه مسیر تامین آب شهر تخت سلیمان روباز است و منشا آلودگی و بیماری شده که باید رفع شود، اظهارکرد: باتوجه به دوری تکاب از مرکز استان و وضعیت نامناسب جاده ها تامین پمپ های رزرو برای ایستگاه های پمپاژ آب روستایی نیز ضروری است.

وی با اشاره به اینکه در سفر استاندار آذربایجان غربی اعتبارات خوبی برای تقویت سیستم تامین و توزیع برق تکاب به تصویب رسید که موجب ارتقا این بخش خواهدشد، یادآورشد: امکانات خدمات رسانی در تکاب در مواقع غیر بحرانی نیز ناکافی است از این رو دستگاه های خدمات رسان باید در مواقع غیر بحرانی نیز آمادگی کامل داشته باشند و قطعات یدکی مورد نیاز صنعت آب و برق در شهرستان موجود و در دسترس باشد.

نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مدیران صنعت آب و برق 6 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، کردستان، اردبیل و زنجان به میزبانی تکاب در سدساروق این شهرستان برگزارشد.