۳۳۵ کلاس درس، پس از انقلاب در تکاب احداث شده‌است

۳۳۵ کلاس درس، پس از انقلاب در تکاب احداث شده‌است
فرماندار تکاب گفت: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، ۳۳۵ کلاس درس در نقاط مختلف این شهرستان احداث شده‌است.

محمود زمانی در آیین بهره‌برداری از مدرسه سه کلاسه روستایی در تکاب افزود: پس از انقلاب اسلامی به ویژه در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید، توجه ویژه‌ای به توسعه مناطق دورافتاده و روستایی شده و بر این اساس بیشترین طرح‌های افتتاح شده در تکاب مربوط به روستاها و مراکز آموزشی روستایی است.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۲۸۰ میلیارد ریال طرح در تکاب افتتاح می شود، اظهارداشت: در سال‌ جاری نگاه ویژه‌ای به بهبود جاده‌های تکاب به‌عنوان مطالبه اصلی مردم وجود داشته و بیش از ۴۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی این شهرستان و راه دسترسی روستاها مناسب‌سازی و آسفالت شده‌است.

وی ادامه داد: طرح شبکه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب روستای چوپلو تکاب یکی از مهمترین طرح‌های توسعه روستایی تکاب است که با بیش از ۶۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی اجرا و تکمیل شده‌است.

وی بیان کرد: در بخش جذب سرمایه‌گذاری نیز اقدامات خوبی در تکاب انجام شده و در دهه فجر امسال، هفت طرح تولیدی، صنعتی و کشاورزی با ۲۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار تکاب، شتاب گازرسانی به روستاهای این شهرستا را نقطه عطف خدمات نظام و دولت در این منطقه عنوان کرد و گفت: ۳۵ روستای تکاب با سه‌هزار خانوار هم‌اینک از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند و عملیات گازرسانی به ۴۵ روستای این شهرستان نیز در حال اجراست که با تکمیل آنها میزان بهره‌مندی روستاهای تکاب از نعمت گاز خانگی به بیش از ۸۰ درصد خواهد رسید.

مدیر آموزش و پرورش تکاب نیز در خصوص افتتاح و کلنگ زنی طرح های آموزشی این شهرستان در دهه فجر گفت: مدرسه سه کلاسه روستای فیض‌آباد از توابع بخش مرکزی این شهرستان با چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی به بهره‌برداری رسید.

حمید علی‌نیا گفت: این طرح آموزشی در زمینی به مساحت ۷۵۰ مترمربع و زیربنای ۱۵۰ مترمربع با مشارکت‌سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی در مدت ۱۵ ماه ساخته شده و با بهره‌برداری از آن ۲۰ دانش آموز مقطع ابتدایی روستای فیض‌آباد از فضای آموزشی مناسب و استاندارد بهره‌مند شدند.

وی اظهارداشت: امروز همچنین مدرسه ۱۰ کلاسه دانش آموزان استثنایی با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی با حضور فرماندار تکاب کلنگ‌زنی شد و عملیات اجرایی آن در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع و هشتصد مترمربع زیربنا در۲ طبقه به‌زودی آغاز می شود.

علی نیا ادامه داد: احداث یک کلاس ضمیمه برای توسعه مدرسه روستای شیرمرد با زیربنای ۱۰۰ مترمربع و با تخصیص ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار دولتی و مشارکت ۲۰۰ میلیون ریالی یکی از خیّران مدرسه ساز دیگر طرح آموزشی تکاب بود که امروز، کلنگ‌زنی شد.

۳۸ طرح مختلف توسعه‌ای با ۲۸۰ میلیارد ریال هزینه همزمان با دهه‌فجر امسال در تکاب به بهره‌برداری می‌رسد.