جشن یلدا در تکاب برگزار شد

جشن یلدا در تکاب برگزار شد
جشن یلدا به مناسبت فرارسیدن شب یلدا با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در فضایی شاد و مفرح با حضور جمعی از شهروندان و هنرمندان تکاب برگزار شد

در آیین شاعران جوان و پیشکسوت و گروه های مختلف فرهنگی به شعرخوانی با موضوع سنت های شب یلدا پرداختند و چند تن از نویسندگان جوان نیز قصه گویی کردند.

در این مراسم همچنین موسیقی های محلی ترکی و کردی و نمایش های فولکلور محلی با مضمون آداب و رسوم شب یلدا در تکاب توسط گروه های هنری اجرا شد.

فرماندار تکاب  در این آیین فرهنگی که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، گفت: برگزاری جشن های شب یلدا فرصت مناسبی برای تقویت نشاط اجتماعی در شهرستان است.

علی مکرمی افزود: تکاب ظرفیت های فرهنگی و هنری زیادی دارد و هنرمندان این شهرستان همواره در عرصه های ملی و منطقه ای خوش درخشیده اند که باید از این امتیاز ارزشمند در راستای شادی و نشاط اجتماعی بهره برد.

فرماندار تکاب بیان کرد: برگزاری اینگونه جشن ها نوعی تمرین همبستگی و انسجام و احترام شهروندان به یکدیگر است و تلنگری برای مسوولان به شمار می رود تا در برنامه ریزی های فرهنگی با دقت بیشتری عمل کنند.