تقویم "ایثار و شهادت" در تکاب تدوین می‌شود

تقویم "ایثار و شهادت" در تکاب تدوین می‌شود
سرپرست فرمانداری تکاب گفت: روزشمار مجاهدت‌ها و جانفشانی های رزمندگان این شهرستان در هشت سال جنگ تحمیلی به مناسبت چهلمین سالگرد دوران دفاع مقدس با عنوان " تقویم ایثار و شهادت" تدوین و منتشر می‌شود.

سیدهادی طباطبایی در جلسه هماهنگی ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تکاب افزود: در این تقویم زمان و محل شهادت رزمندگان این شهرستان در دوران دفاع مقدس در مناطق مختلف عملیاتی با همکاری دستگاههای مختلف از جمله ناحیه مقاومت بسیج سپاه، بنیاد شهید و امور ایثارگران گردآوری و تنظیم خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین جزئیات، مشخصات و ابعاد عملیات‌های انجام شده در دوران دفاع مقدس در شهرستان نیز در قالب طرح‌های گرافیکی منتشر و اطلاعرسانی می‌شود.

سرپرست فرمانداری تکاب با بیان اینکه ادارات و دستگاههای اجرایی تجلیل از خانوادههای شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس را در برنامه کاری خود قرار دهند افزود: به مناسبت چهلمین سالگرد دوران دفاع مقدس، مسوولان شهرستان با حضور در منزل ۴۰ نفر از ایثارگران و رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی از آنان دلجویی و تجلیل خواهند کرد.

طباطبایی ادامه داد: علاوه بر این به همین مناسبت آیین تجلیل از ۱۰۰ نفر دیگر از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مقابله با بیماری کرونا برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: مدیران و روسای ادارات باید به منظور حفظ و نشر ارزش‌های دوران دفاع مقدس و انتقال آرمان‌های شهدای والامقام به نسل جدید، برنامه‌های چهلمین سالگرد دوران دفاع مقدس در تکاب را به صورت باشکوه، متنوع و اثرگذار اجرا کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب نیز در این جلسه گفت: توسعه و پیشرفت کشور مرهون جانفشانی و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است و یادآوری ایثارگری‌های این دوران برای تداوم راه نورانی شهدا ضروری است.

سرهنگ وهاب عباس‌فام افزود: آیین‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرصت مناسبی برای بازخوانی ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در دفاع از کیان کشور و ارزش‌های انقلاب اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی است از این رو ادارات و دستگاه‌های اجرایی اهتمام ویژه و جدی نسبت به برگزاری برنامه‌های این مناسبت داشته باشند.

وی بیان کرد: تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا، پیشکسوتان جهاد و شهادت و رزمندگان این شهرستان در دوران دفاع مقدس از مهمترین برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس به شمار می‌رود که به نوعی موجب یادآوری جانفشانی‌های ایثارگران عزیز در هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل دشمن بعثی است.