فرماندار تکاب: ادارات به تکالیف خود در موضوع جوانی جمعیت عمل کنند

فرماندار تکاب: ادارات به تکالیف خود در موضوع جوانی جمعیت عمل کنند
فرماندار تکاب گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان به تکلیف های قانونی و وظیفه های خود در موضوع جوانی جمعیت و حمایت از خانواده عمل کنند

اسماعیل حیدری آزاد در اولین جلسه ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت شهرستان تکاب افزود: این ستاد وظیفه ها و تکلیف های دستگاه ها را احصا و سریع ابلاغ نماید تا ادارات بر اساس آن به اجرای سیاست های دولت سیزدهم در موضوع جوانی جمعیت بپردازند.

وی با بیان اینکه تامین اعتبارات مربوط به تسهیلات بانکی حمایت از خانواده را پیگیری می کنیم اظهارکرد: بانک های عامل پرداخت وام های ازدواج و فرزندآوری را تسهیل کنند.

فرماندار تکاب با تاکید بر استفاده مطلوب از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی در تحقق سیاست های مربوط به جوانی جمعیت یادآورشد: برای دستیابی به اهداف حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیازمند نهضت اطلاع رسانی و بسیج همگانی در راستای آگاه سازی مردم هستیم از این رو دستگاه های فرهنگی و آموزشی شهرستان در این بخش نیز فعالانه عمل کنند.

حیدری آزاد ادامه داد: همچنین باید از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات، علما و نخبگان، هیات های مذهبی، دانشگاه ها و کارشناسان در راستای سیاست های جوانی جمعیت استفاده کرد.

وی اضافه کرد: نقاط ضعف قانون جوانی جمعیت ها و اشکال های موجود در اجرای آن شناسایی و به ستاد ابلاغ شود و در این زمینه لازم است جلسه های ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستان به طور مرتب تشکیل شود.