فرماندار تکاب:

انقلاب اسلامی زمینه توسعه روستاها را فراهم‌ کرد

انقلاب اسلامی زمینه توسعه روستاها را فراهم‌ کرد
فرماندار تکاب گفت: انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته زمینه و بسترهای توسعه، رشد و آبادانی روستاها و مناطق‌ محروم کشور را فراهم‌ کرد و موجب توسعه متوازن شهری و روستایی شد.

محمود زمانی  در همایش روز ملی روستا در جمع اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای تکاب افزود: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران، زیرساخت‌های روستایی توسعه‌ یافته و بسیاری از آنها از امکانات زیربنایی مناسبی برخوردار شده‌اند.

وی با بیان اینکه نقش روستاییان در دوران دفاع‌مقدس ماندگار و ارزنده است اظهار داشت: روستاییان در تمام برهه‌های انقلاب اسلامی نقش مهم و موثری در توسعه و رشد اقتصادی کشور داشته‌اند.

وی ادامه داد: روستاها محور تولید در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی و دامداری هستند و این نقش تولیدگری باید با توجه به صنایع تبدیلی بیشتر و موثرتر شود.

وی با بیان اینکه اگر به مشکلات روستاییان توجه نشود مشکلات بیشتری در شهرها از جمله حاشیه‌نشینی بوحود می‌آید که رشد آسیب‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت افزود: روستاهای تکاب در بخش‌های مختلف زمینه ایجاد اشتغال برپایه ایجاد صنایع تبدیلی را دارد که می‌تواند بسترساز برچیده شدن خام‌فروشی و ایجاد کسب‌وکار و رفع بیکاری شود.

«زمانی»، با اشاره به ضرورت جلوگیری از خام‌فروشی محصولات و تولیدات روستایی بیان کرد: روستاییان باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی و توانمندی‌های مناطق خود به سمت رونق تولید داخلی و ایجاد صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، دامداری، صنایع دستی و گردشگری حرکت و ادارات نیز بسترهای لازم برای تحقق این امر را فراهم‌کنند.

فرماندار تکاب اضافه کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به توسعه روستاها و مناطق کم‌برخوردار دارد و در این شهرستان نیز تلاش می‌کنیم توسعه متوازن محقق شده و بهبود زیرساخت‌ها در روستاها تداوم یابد.