فرماندار تکاب:

صیانت از محیط زیست نیازمند آموزش همگانی است

صیانت از محیط زیست نیازمند آموزش همگانی است
فرماندار تکاب گفت: صیانت مطلوب و پایدار از محیط زیست نیازمند آموزش همگانی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه است.

محمود زمانی  در جشنواره دست‌سازه‌های محیط زیستی دانش‌آموزان تکابی با بیان اینکه صیانت از محیط زیست باید همگانی، عینی و واقعی باشد افزود: دانشآموزان می‌توانند با فرهنگ‌سازی و آموزش، اقشار مختلف جامعه را از چگونگی صیانت و حفاظت از محیط زیست آگاه‌کنند.

وی بیان کرد: توجه به قوانین حفاظت محیط زیست، اخلاق زیست محیطی و نقش برجسته آموزش و پرورش در آموزش همگانی، سه مولفه اصلی در صیانت پایدار از محیط زیست است که دانش‌آموزان باید در این عرصه پیشگام شده و الگوی سایر اقشار قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه هرگونه فعالیت فرهنگی، اجتماعی و طرح عمرانی باید به طور حتم پیوست زیست محیطی داشته باشد اظهار داشت: توسعه و ترویج اقدامات داوطلبانه و خلاقانه و مشارکت‌های مردمی در زمینه حفاظت از محیط زیست ضروری است از این رو باید در مسیر آموزش‌های همگانی و انتقال باورها و فرهنگ‌های صیانت از محیط زیست به آیندگان حرکت کنیم.

«زمانی»، با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست یکی از مولفه‌های توسعه پایدار به شمار می‌رود ادامه داد: آموزش و پرورش نقش و جایگاه ویژه و مهمی در امر آموزش همگانی برای حفاظت از محیط زیست دارد که لازم است مدارس و دانش‌آموزان در این زمینه فعالیت‌های خود را گسترش دهند.

در این جشنواره از ۱۰ نفر از برگزیدگان جشنواره دانش‌آموزی دست‌سازه‌های محیط زیستی تکاب با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی تجلیل و قدردانی شد.

همچنین نمایشگاه کاردستی و دست سازه‌های محیط زیستی دانش‌آموزان تکابی با حضور فرماندار این شهرستان گشایش یافت.

در این نمایشگاه بیش از ۸۰ قطعه دست‌سازه خلاقانه با استفاده از مواد باطله و بازیافتی به نمایش درآمده است.