همزمان با هفته دولت؛

بهره‌برداری از ۱۴ طرح تولیدی و مخابراتی در تکاب آغاز شد

بهره‌برداری از ۱۴ طرح تولیدی و مخابراتی در تکاب آغاز شد
بهره‌برداری از ۱۳ طرح مخابراتی و یک طرح تولیدی در بخش کشاورزی با ۹۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه با حضور امام‌جمعه، فرماندار و جمعی از مسوولان محلی تکاب آغازشد.

فرماندار تکاب در این مراسم افتتاح این پروژه ها با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: همه ما مسوولان، مدیران و روسای ادارات اخلاق مداری که در عمل و کلام شهیدان رجایی و باهنر بوده را الگو قراردهیم.

امیر ستوده‌فر با بیان اینکه منیّت و منفعت طلبی ۲ آسیب بزرگ برای مدیران است، افزود: امیدواریم با ادامه دادن راه شهیدان رجایی و باهنر خدمتگزار واقعی برای مردم و نظام باشیم و رضایت‌مندی مردم و رضای خداوند را کسب کنیم.

وی بیان‌کرد: مدیران تلاش کنند محرومیت‌ها و عقب ماندگی‌ها جبران شود و شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی تکاب باشیم.

رییس اداره مخابرات تکاب نیز در این مراسم در خصوص افتتاح طرح های هفته دولت گفت: ۱۳ طرح مخابراتی این شهرستان در ۴ محور در شهرهای تکاب و تخت سلیمان و ۹ روستای منطقه اجرا شده و برای تکمیل و بهره برداری از آنها در مجموع ۷۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده‌است.

حبیب فتاحی افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌های مخابراتی پهنای باند اینترنت پُرسرعت شهر تکاب از ۲ گیگ به ۱۰ گیگ برثانیه و پهنای باند اینترنت شهر تازه تاسیس تخت سلیمان نیز از ۱۰۰ مگابیت به یک گیگ و ظرفیت اینترنت ۶ روستا نیز تا ۲ برابر افزایش یافت.

وی اضافه‌کرد: با اجرای ۲.۵ کیلومتر شبکه فیبرنوری و چهار کیلومتر شبکه مسی و نصب وراه اندازی ۲ کافو نوری در منطقه شریف آباد شهر تکاب، ظرفیت واگذاری تلفن‌های ثابت به ۲هزار شماره افزایش یافت و این منطقه علاوه بر برخورداری از اینترنت پُرسرعت، به آخرین تکنولوژی ارتباطی دست یافت.

مدیر جهادکشاورزی تکاب نیز در آیین بهره‌برداری از یک طرح تولیدی و اشتغال‌زا در بخش صنایع دامی در شهرک صنعتی این شهرستان گفت: کارگاه صنعتی پنیرزنی تکاب در زمینی به مساحت هزار مترمربع  با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ تُن فرآورده‌های لبنی پاستوریزه در شهرک صنعتی این شهرستان احداث و راه‌اندازی شده‌است.

محسن طاهری افزود: برای بهره‌برداری از این واحد تولیدی ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام‌شده و با آغاز به کار آن ۳۰ نفر به‌صورت پایدار و مستقیم مشغول به‌کار شدند.