آیین گرامیداشت استاد اباصلت صادقی با حضور فرماندار تکاب برگزار شد

آیین گرامیداشت استاد اباصلت صادقی با حضور فرماندار تکاب برگزار شد
فرماندار تکاب در جشنواره خوشنویسی با گرامیداشت یاد و خاطره استاد اباصلت صادقی گفت: این هنرمند فقید و توانمند شاگردان مجرب و هنرمندی را در رشته خوشنویسی در سطح کشور پرورش داده و نام نیک وی در تاریخ هنر خوشنویسی کشور می درخشد.

علی مکرمی اظهار داشت: برگزاری جشنواره های هنری فرصت خوبی برای تجلیل و قدردانی از زحمات و تلاش های هنرمندان فقید تکاب است اما باید زمینه ای فراهم شود تا هنرمندان و مفاخر فرهنگی و هنری در دوران حیاتشان تجلیل و تکریم شوند.

وی بیان کرد: در یک سال گذشته جشنواره ها و همایش های متنوعی در حوزه فرهنگ و هنر در تکاب با هدف ارتقای جایگاه و بها دادن به هنرمندان این شهرستان برگزار شده است که هنرمندان خوشنویس نیز در این جشنواره ها نقش محوری ایفا کرده اند.

فرماندار تکاب ابراز امیدواری کرد که جشنواره خوشنویسی این شهرستان در سطح استانی و منطقه ای نیز برگزار و جایگاه هنر خوشنویسی تکاب در سطح کشور معرفی شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تکاب نیز در این مراسم گفت: تکاب از قطب های خوشنویسی کشور است و استاد اباصلت صادقی با خلق آثار زیبا و ماندگار از نوابغ این رشته هنری به شمار می رود.

محمود نجفی با بیان اینکه هنر خوشنویسی در میان هنرمندان تکاب از جایگاه والایی برخوردار است، اظهار داشت: انجمن خوشنویسان تکاب در سال 1374 تاسیس شده و تاکنون 73 هنرمند خوشنویس از این انجمن فارغ التحصیل شده اند که سه نفر از آنان دارای درجه استادی در هنر خوشنویسی هستند.

وی بیان کرد: هم اینک نیز بیش از 70 هنرجو در انجمن خوشنویسان تکاب با تدریس پنج نفر از اساتید این رشته مشغول هنرآموزی هستند.

در آیین گرامیداشت استاد اباصلت صادقی، از اساتید و هنرمندان خوشنویس این شهرستان و برگزیدگان جشنواره خوشنویسی استاد صادقی نیز با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.