معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی:

توزیع عادلانه امکانات از افتخارهای نظام مقدس جمهوری‌اسلامی است

توزیع عادلانه امکانات از افتخارهای نظام مقدس جمهوری‌اسلامی است
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی گفت: توزیع عادلانه امکانات و اجرای طرح‌های زیربنایی در مناطق مختلف کشور از افتخارهای نظام جمهوری‌اسلامی ایران در چهار دهه اخیر است.

رضا حسینی در آیین بهره‌برداری همزمان از طرح‌های عمرانی در روستای «یولقون‌آغاج» تکاب با اشاره به اجرای طرح‌های گازرسانی در سراسر کشور افزود: در هیچ کشوری در منطقه به اندازه ایران اسلامی گازرسانی به روستاها انجام نمی‌شود.
وی با بیان اینکه امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران امکانات و خدمات زیربنایی مناسبی در روستاهای کشور ایجاد شده است، اظهار داشت: دولت مصمم است میزان بهره‌مندی روستاییان آذربایجان‌غربی از نعمت گاز طبیعی را از ۶۰ درصد به ۸۰ درصد افزایش دهد.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: براساس تصمیم دولت، شهرستان تکاب به عنوان یکی از ۳۱ استان نیارمند توجه و توسعه انتخاب شده و از این رو ۳۷ طرح در بخش‌های مختلف برای توسعه زیرساخت‌های این شهرستان با سه‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و تخصیص اعتبار، برای اجرا پیش‌بینی شده است.
حسینی ادامه داد: ایجاد زنجیره‌های توسعه در بخش‌های گردشگری، معادن، کشاورزی و صنعت از محورهای مهم ستاد اجرایی توسعه تکاب به شمار می‌رود که فعالیت آن به زودی آغاز خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر اساس این برنامه، از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های محلی و بومی تکاب برای مدیریت منابع و مشارکت مردم و بخش خصوصی استفاده می‌شود.
معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی افزود: با اجرای این طرح‌ها، چهره تکاب و وضعیت زیرساخت‌های این شهرستان تا ۲ سال آینده متحول شده و مشکلات اصلی این شهرستان از جمله وضعیت نامتناسب راه‌های دسترسی رفع خواهد شد.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع آذربایجان‌غربی امروز /چهارشنبه/ به منظور افتتاح ۶ طرح عمرانی، برق‌رسانی، کشاورزی و صنعتی با ۶۱ میلیارد ریال هزینه به شهرستان تکاب سفر کرده بود.
همزمان با هفته دولت امسال ۳۲ طرح مختلف عمرانی و زیربنایی، کشاورزی، صنعتی و خدماتی با ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی به بهره‌برداری رسید و ۲ طرح آموزشی نیز کلنگ‌زنی شد.