همزمان با هفته دولت؛

۳۲ طرح عمرانی و زیربنایی در تکاب به بهره برداری می‌رسد

۳۲ طرح عمرانی و زیربنایی در تکاب به بهره برداری می‌رسد
فرماندار تکاب گفت: ۳۲ طرح عمرانی، کشاورزی، آموزشی، صنعتی و خدماتی با ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی همزمان با هفته دولت در مناطق شهری و روستایی این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

محمود زمانی  افزود: طرح آسفالت محور گردشگری چراغتپه – قینرجه، آسفالت محور روستایی کرفتو، آسفالت معابر داخل روستاهای قجور و حاجی‌باباسفلی، سه طرح آبرسانی در روستاهای انگورد، چراغتپه سفلی و قوشه‌بلاغ، ۹ طرح برق رسانی در روستاها و مناطق شهری و طرح گازرسانی به روستای یولقون‌آغاج از مهمترین طرح‌های زیربنایی قابل افتتاح در هفته دولت است.

وی بیان کرد: طرح‌های کشاورزی از جمله آبیاری تحت‌فشار در روستاهای کوتان‌علیا، بدرلو و نصرت‌آباد، پوشش بتنی کانال‌های آب زمین‌های کشاورزی در روستاهای ساریجلو و نصرت‌آباد و اجرای طرح‌های آبخیزداری و احداث سدهای ملاتی و گابیونی در روستاهای عربشاه گروس و دورباش و قرخلو نیز از از دیگر طرح‌های بخش کشاورزی و آبخیزداری این شهرستان به شمار می‌رود که بهره‌برداری از آنها در هفته دولت آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: علاوه بر این، چند طرح‌ صنعتی و کشاورزی از جمله سایت محصولات گلخانه‌ای، سایت بوجاری و کارگاه بسته‌بندی حبوبات نیز از طرح‌های تولیدی و اشتغالزا در تکاب است که به بهره‌برداری می‌رسد.

«زمانی» گفت: طرح ورزشی احداث گود زورخانه و تجهیز سالن ورزش‌های باستانی نیز در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در این هفته همچنین کلنگ‌زنی یک باب مدرسه ۲ کلاسه در روستای چوپلو و یک باب مدرسه سه کلاسه در روستای آی‌قلعه‌سی و طرح سامانه پایش آنلاین جاده‌ای در روستای قرخلو در محور تکاب – بیجار با مجموع ۱۰ میلیارد ریال هزینه آغاز خواهد شد.

فرماندار تکاب بیان کرد: در هفته دولت ۴۰ واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده با مشارکت بنیاد مسکن به روستاییان و چهار واحد مسکن مددجویی به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد واگذار خواهد شد.

زمانی اضافه کرد: با بهره‌برداری از طرح‌های مناطق روستایی، ساکنان ۲۰ روستای تکاب از امکانات و خدمات زیربنایی از جمله راه دسترسی مناسب، شبکه آب شرب، برق پایدار و گاز طبیعی و زیرساخت‌های بخش کشاورزی بهره‌مند و ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه نیز به آبیاری تحت فشار مجهز خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای اجرای طرح‌های قابل افتتاح برق رسانی، شبکه آب شرب روستایی و گازرسانی به مناطق روستایی، ۴۷ میلیارد ریال و برای طرح‌های آسفالت محورها و معابر روستایی نیز ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی هزینه شده است.