پیش‌بینی ۶۹‌شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در تکاب

پیش‌بینی ۶۹‌شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات مجلس یازدهم در تکاب
فرماندار تکاب گفت: ۶۹ شعبه اخذ رای برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان پیش‌بینی شد.

محمود زمانی  اظهار داشت: از مجموع این تعداد شعبه اخذ رای ۲۳ حوزه در بخش مستقل انتخاباتی در تخت‌سلیمان استقرار خواهد یافت.

وی افزود: همزمان با پایان یافتن کار ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، فعالیت هیات اجرایی این انتخابات در این شهرستان نیز آغاز شد.

وی اضافه کرد: هیات اجرایی انتخابات در تکاب شامل از سه عضو اداری شامل فرماندار، دادستان و رییس اداره ثبت احوال، هشت عضو انتخابی از معتمدان محلی و پنج عضو علی‌البدل است که هفته گذشته انتخاب شدند.

وی بیان کرد: جلسه انتخاب اعضای هیات اجرایی انتخابات در تکاب هفته گذشته با حضور هیات نظارت برگزار و بر اساس آن از میان ۳۰ نفر از معتمدان محلی از اقشار مختلف از جمله فرهنگیان، بازاریان و روحانیان، هشت نفر به عنوان عضو اصلی و پنج نفر نیز به‌عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

رییس حوزه فرعی انتخابیه شهرستان تکاب با بیان اینکه جلسه هماهنگی با اعضای منتخب و انتصابی هیات اجرایی با حضور اعضای هیات نظارت بر انتخابات بلافاصله پس از انتخاب اعضا برگزار شد، ادامه داد: اولین جلسه هیات اجرایی انتخابات در تکاب در ۲ روز آینده در خصوص بررسی تعیین شعب اخذ رای و محل استقرار آنها برگزار خواهدشد.

«زمانی» با اشاره به اینکه فرآیند برگزاری انتخابات در تکاب طبق زمان‌بندی قانونی و بدون وقفه و تاخیر در حال اجراست، اظهار داشت: انتخابات اعضای هیات اجرایی در بخش تخت سلیمان نیز برگزار و اعضای اصلی و علی‌البدل آن مشخص شده و این هیات نیز هم‌زمان با حوزه فرعی انتخابیه تکاب، فعالیت خود را آغاز کرده است.

فرماندار تکاب با بیان اینکه انتخابات یکی از ابعاد مهم مشارکت سیاسی است، اظهار داشت: برگزاری انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمود واقعی مردم‌سالاری دینی بوده که در راستای تحقق دموکراسی در چهل و یک سال گذشته به صورت باشکوه، آزاد و امن برگزار شده‌است.

وی با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و بدون نقص در تکاب فراهم شده‌است، اضافه کرد: شهروندان تکابی در ادوار مختلف انتخابات همواره بیش از ۷۰ درصد مشارکت داشته‌اند و در این دوره از انتخابات مجلس نیز تلاش می‌کنیم بسترهای حضور حداکثری اقشار مختلف مردم این شهرستان در پای صندوق‌های رای را فراهم‌کنیم.

وی افزود: ادارات و دستگاه‌های اجرایی تکاب از هم‌اکنون آماده همکاری با ستاد انتخابات بوده و امکانات دولتی در راستای برگزاری یک انتخابات سالم، باشکوه و حماسی با مشارکت حداکثری مردم قرار می‌گیرد.