استاندار آذربایجان غربی:

ضریب نفوذ شبکه های تلویزیونی کشور در استان باید به صددرصد برسد / از تمامی ظرفیت ها برای توسعه اقتصادی در استان استفاده می کنیم

ضریب نفوذ شبکه های تلویزیونی کشور در استان باید به صددرصد برسد / از تمامی ظرفیت ها برای توسعه اقتصادی در استان استفاده می کنیم
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در دیدار با مدیران صداوسیمای مرکز استان با اشاره به شرایط جغرافیایی آذربایجان غربی و هم مرز بودن با سه کشور، ضمن تاکید بر ضرورت پوشش و ضریب نفوذ شبکه های تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران و به ویژه شبکه های استانی در مناطق مختلف استان، گفت: برای جبران عقب ماندگی ها در این حوزه و برای اجرای طرح های فنی و عمرانی برای پوشش و ضریب نفوذ صددرصدی شبکه های تلویزیونی از اعتبارات ملی و استانی کمک می کنیم.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم در سال آینده و نگاه ویژه رئیس جمهور به افزایش اختیارات استانداران، گفت: نگاه دولت به اداره کشور در سال آینده تمرکززدایی و افزایش اختیارات استانداران برای حل مشکلات و اداره مطلوب استانها است که باید این روند با اجرای فرایندهای جدید اقتصادی در راستای توسعه آذربایجان غربی تقویت شود.

معتمدیان با تاکید بر اینکه سال آینده سال توجه به رشد اقتصادی است، اظهار داشت: تحقق رشد هشت درصدی مد نظر دولت در کشور و 7.3 درصدی در آذربایجان غربی با توجه به ظرفیت همه بخش ها از جمله تجارت خارجی، معادن، کشاورزی، گردشگری و صنعت از جمله مهمترین هدف گذاری هایی است که به خوبی صورت گرفته و باید با استفاده از تمالم ظرفیت ها در استان عملیاتی شود.

معتمدیان معادن را از جمله مزیت های نسبی استان برشمرد، اظهار کرد: متاسفانه سهم اشتغال معادن در استان، کمتر از یک درصد است و نقش این بخش در اقتصاد استان بسیار پایین است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: پایین بودن سهم معادن در اشتغال استان نیازمند برنامه ریزی برای اکتشاف پهنه های معدنی، استفاده از ظرفیت های اکتشافی سازمان های مسئول از جمله سازمان زمین شناسی در این حوزه، استفاده از ظرفیت دولت برای سرمایه گذاری در اکتشاف معادن و توجه به موضوع فرآوری در کنار بهره برداری از مواد معدنی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معتمدیان از تشکیل صندوق پیشرفت و عدالت در سال آینده در تمامی استانها خبر داد و اضافه کرد: این صندوق با واریز اعتبار اولیه از سوی دولت و اختصاص بخشی از درآمدهای مازاد استان در بخش های مختلف استانی طرح ریزی شده که اعتبارات این صندوق می تواند زمینه شتاب بخشیدن به روند توسعه استان را فراهم کند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات موجود در سیستم اداری در کشور و به ویژه استان ادامه داد: یکی از مشکلات مهم در سیستم دولتی نبود پیگیری های لازم برای حل مشکلات مردم است و ما از تمامی مدیران انتظار داریم با جدیت تمام بعد از شناسایی مسائل و مشکلات، پیگیر رفع مشکلات باشند.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی موجود، باید از تمامی ظرفیت ها برای توسعه اقتصادی در استان استفاده کنیم.

معتمدیان در ادامه با تاکید بر ظرفیت های بی نظیر استان در حوزه تجارت مرزی، به برگزاری شورای ساماندهی مبادلات مرزی در مرز سرو و تمرچین در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: در این جلسات مسائل و مشکلات در جهت رفع موانع و مشکلات صادرات در مرزها بررسی می شود و امیدواریم با رفع این مشکلات شاهد رونق تجارت و روان سازی حوزه تجارت خارجی استان باشیم.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود رسانه ها به ویژه صداوسیما را پل ارتباطی بین مردم و مسئولان دانست و افزود: رسانه ها می توانند در انتقال مسائل و مشکلات مردم به مدیران و حل این مشکلات نقش موثری ایفا کنند.

وی ادامه داد: از صداوسیمای مرکز استان و مهاباد انتظار می رود با تهیه و تولید برنامه های مختلف و پیگیری پخش آنها در شبکه های ملی، ضمن معرفی داشته ها و ظرفیت های استان در بخش های مختلف، زمینه معرفی بیشتر استان به سرمایه گذران را فراهم کنند.

معتمدیان امیدآفرینی را از دیگر ماموریت های شبکه های استانی صداوسیما در آذربایجان غربی ذکر کرد و افزود: با وجود توطئه های دشمنان در مایوس کردن ملت، مردم ایران اسلامی با آگاهی و بصیرت این توطئه ها را نقش بر آب کرده اند و رسانه ملی باید این مسئله را بیشتر به تصویر بکشد.