۶ طرح عمرانی در روستاهای تکاب به بهره‌برداری رسید

۶ طرح عمرانی در روستاهای تکاب به بهره‌برداری رسید
۶ طرح عمرانی و زیربنایی با ۶۸ میلیارد ریال هزینه با حضور امام‌جمعه و فرماندار در روستاهای بخش مرکزی تکاب به بهره‌برداری رسید.

امام‌جمعه تکاب روز سه شنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی بخش مرکزی در روستای یولقون آغاج با بیان اینکه فلسفه وجودی انقلاب‌ اسلامی خدمت به محرومان و مستضعفان است، گفت: هدف‌گذاری انقلاب در خدمت رسانی به مناطق محروم و تقویت زیرساخت‌های توسعه در اکثر مناطق کشور بوده و خدمات عمومی زیرساختی اکنون در بسیاری از مناطق کشور از جمله تکاب برقرار شده‌است.

حجت‌الاسلام علی رحیمی با اشاره به‌اینکه ثمره خون شهدا و آرمان‌های انقلاب برای خدمات‌رسانی به روستاها اکنون محقق شده، افزود: هرجا که برای توسعه گام‌های بزرگتری برداشته شده نقش مردم پُررنگ بوده و حضور، اتحاد و ایفای نقش مردم و پیشگام شدن آنان و مجاهدت و تلاش‌های مسوولان باعث شده توسعه شهرها و روستاها شتاب بیشتری بگیرد.

وی اظهارداشت: توسعه و آبادانی روستاها با مشارکت مردم محقق می‌شود و امروزشاهد هستیم که مشارکت مردم و تلاش مسوولان فشارهای دشمنان را خنثی کرده‌است.

امام جمعه تکاب بیان کرد: تلاش و پیگیری فرماندار برای رفع مشکلات و آبادانی روستاها و پیگیری نماینده شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی برای توسعه تکاب قابل تقدیر است.

بخشدار مرکزی تکاب نیز در این مراسم گفت: طرح‌های عمرانی افتتاح شده در این بخش در ۶ روستا اجرا شده و شامل طرح هادی و آسفالت معابر روستای یولقون آغاج و اجرای طرح هادی در روستاهای قرخلو، اغولبیک، ساری باغ، چپدره و آسمان‌بلاغی است.

بهرام پارسافر افزود: از مجموع ۶۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها ۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات و منابع دولتی تخصیص یافته و ۸ میلیارد ریال آن نیز با مشارکت معادن سنگ منطقه و خودیاری اهالی روستاها تامین شده‌است.

وی بیان‌کرد: طرح آسفالت معابر داخل روستای یولقون آغاج به مساحت ۷هزار مترمربع که به همراه طرح هادی به طول ۳.۵ کیلومتر با ۲۱ میبلیارد ریال هزینه اجرا شده و در ۵ روستای دیگر نیز طرح هادی شامل مسیرگشایی، جدول‌گذاری، دیوارکشی و ساماندهی معابر به طول ۱۶کیلومتر اجرا شده‌است.

بخشدار مرکزی تکاب اظهارداشت: هم‌اینک معابرعمومی داخل ۹ روستا از ۴۶ روستای این بخش  آسفالت و در ۳۴ روستا از ۴۶ روستای بخش طرح هادی و ساماندهی معابر اجرا شده‌است.

پارسافر ادامه داد: در ۸۲ درصد روستاهای تکاب طرح هادی اجراشده که بالاتر از میانگین استانی آن به میزان ۷۶ درصد است و از این لحاظ این شهرستان رتبه اول را در میان شهرهای آذربایجان‌غربی برخورداراست.