فرماندار:

توسعه تکاب با مشارکت فعال سازمان‌های مردم‌نهاد میسر می‌شود

توسعه تکاب با مشارکت فعال سازمان‌های مردم‌نهاد میسر می‌شود
فرماندار تکاب گفت: توسعه این شهرستان با مشارکت فعال سازمان‌های مردم‌نهاد میسر می شود.

محمود زمانی  در آیین تجلیل از اعضای سازمان های مردم نهاد تکاب با بیان اینکه سمن‌ها ظرفیت و فرصت مناسبی برای توسعه است، افزود: دولت نگاه ویژه‌ای به سازمان‌های مردم‌نهاد دارد و تلاش می‌کند با همکاری سمن‌ها به فرآیند توسعه‌یافتگی در شهرها شتاب دهد.

وی با بیان اینکه سمن‌ها رابط دولت و شهروندان هستند، اظهار داشت: تعامل دستگاه های اجرایی تکاب با سمن‌ها بسترساز رفع مشکلات و توسعه این شهرستان خواهد بود از این رو زمینه گسترش فعالیت سمن‌ها را فراهم خواهیم کرد.

فرماندار تکاب ادامه داد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی در برنامه ششم توسعه، بر حضور فعال سازمان‌های مردم نهاد به عنوان ایفا کننده نقش مردم در تحقق مطالبات عمومی در راستای افزایش مشارکت اجتماعی و توسعه تاکید شده است.

زمانی بیان کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند بار توسعه در ابعاد مختلف را به دوش بکشد از این رو با نگاهی اجتماع محور در تکاب نسبت به مشارکت بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد غیردولتی در تحقق اهداف توسعه‌ای بسیار تمایل داریم.

وی افزود: نگاه دولت به سمن‌ها نه به عنوان رقیب بلکه به عنوان شرکای اجتماعی در حرکت در مسیر توسعه است و بر همین اساس به دنبال افزایش کمی و کیفی فعالیت سازمان های مردم نهاد هستیم.

فرماندار تکاب با اشاره به وقوع حوادث و بحران طبیعی در این شهرستان با توجه به شرایط اقلیمی منطقه گفت: تشکیل سازمان‌های مردم نهاد در حوزه مدیریت بحران از نیازهای اصلی و اساسی تکاب در بخش مشارکت‌های اجتماعی است زیرا با حضور مردم، رفع بحران ها و روند کاهش خسارت‌های حوادث غیرمترقبه تسریع می یابد.

در این جلسه به مناسبت هفته تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی از خدمات و تلاش های ۱۳ نفر از مدیران انجمن ها و سازمان های مردم نهاد غیر دولتی تکاب با حضور فرماندار این شهرستان تجلیل و قدردانی شد.

هم اینک ۱۳ انجمن و سازمان مردم نهاد (سمن) در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری، محیط زیست و خیریه فعال است و بیش از هشتاد نفر در این سمن ها به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند.