استاندار آذربایجان‌ غربی:

نرخ‌ بیکاری آذربایجان‌ غربی به رقم بی‌سابقه 6.7 درصد رسید

نرخ‌ بیکاری آذربایجان‌ غربی به رقم بی‌سابقه 6.7 درصد رسید
استاندار آذربایجان‌ غربی با اشاره به اینکه استان در حوزه ایجاد اشتغال طی سال‌های 1401 و 1402 بسیار موفق بوده است، گفت: نرخ‌ بیکاری استان در بهار امسال به رقم بی‌سابقه 6.7 درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در نشست بررسی مصوبه‌های سفر شهرستانی به نقده افزود: بر این پایه، استان آذربایجان غربی در رتبه پنجم کشور از نظر کمترین نرخ بیکاری قرار گرفت که این رتبه نیز بی‌سابقه است.

وی اضافه کرد: رسیدن استان آذربایجان غربی به رتبه پنجم کمترین نرخ بیکاری کشور در حالی است که طی سال‌های نه چندان دور، در رده‌های آخر این جدول قرار داشت و حتی در سال 1400، نخستین استان کشور در شاخص فلاکت که ترکیبی از نرخ‌ بیکاری و نرخ‌تورم است، بودیم.

وی با یادآوری دیگر موفقیت‌های آذربایجان‌غربی در حوزه اشتغال اظهار کرد: رسیدن به نرخ‌ بیکاری تک‌رقمی در فصول مختلف سال گذشته، کسب رتبه سوم در اشتغال بخش خصوصی در کشور و تحقق 109 درصدی تعهدهای اشتغال در سال گذشته در استان از جمله این موفقیت‌ها است.

استاندار آذربایجان‌ غربی با اشاره به اینکه استان در مسیر توسعه قرار گرفته است، ادامه داد: آثار برنامه‌های مدیریتی در توسعه استان مشهود است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه‌ها، افزایش صادرات استان و رفع مشکلات در مرزها و تجارت بین الملل است که در دستور کار جدی مدیریت استان آذربایجان غربی قرار دارد.

معتمدیان افزود: آذربایجان غربی در سال‌های اخیر جزو امن‌ترین استان‌های کشور بود که همین امر موجب ارتقای نرخ سرمایه‌گذاری در استان شد که این روند با قدرت ادامه می‌یابد.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری با اشاره به برنامه میان مدت تعریف شده برای شهرستان‌های مختلف استان اظهار کرد: در این راستا در شهرستان نقده، 101‌ مصوبه اقتصادی و عمرانی به تصویب رسیده و با وجود محدودیت‌ها، برخی از آنها با همت مدیران به نتیجه رسیده و برخی‌ هم در حال تکمیل است.

وی تاکید کرد: یکی از کارهایی که باید با جدیت دنبال و محقق شود، اطلاع رسانی تحقق مصوبه‌ها به افکار عمومی و نیازمند همت همه مدیران است.

در این نشست که نزدیک چهار ساعت به طول انجامید، همه مصوبات و پیشرفت آنها با جزئیات مورد بررسی قرار گرفت.