فرماندار تکاب: آسفالت محور یولقون آغاج به سمت مقبره سید یدالله علوی آغازشد

فرماندار تکاب: آسفالت محور یولقون آغاج به سمت مقبره سید یدالله علوی آغازشد
فرماندار تکاب گفت: عملیات اجرایی آسفالت یک قطعه از محور یولقون آغاج در محدوده مقبره سید یدالله علوی تا سه راهی ورودی روستا به طول 3 کیلومتر از چند روز قبل آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه در بازدید از عملیات آسفالت این قطعه از محور گردشگری یولقون آغاج بخش مرکزی افزود: برای آسفالت این محور با 5.5 متر عرض جاده و با ضخامت 6 سانتی متر 2هزار و 300تُن آسفالت استفاده می شود.

وی با بیان اینکه 41 میلیارد ریال اعتبار برای آسفالت این قطعه از محور یولقون آغاج اعتبار تخصیص یافته و هزینه می شود اظهارکرد: با پیگیری های فرمانداری 140 تُن قیر مورد نیاز این پروژه جاده ای به صورت مشارکتی توسط اداره صنعت، معدن و تجارت تامین شده و ضمن تلاش های بخشداری مرکزی و اداره راهداری، برای تهیه آسفالت و اجرای عملیات آسفالت ریزی نیز معدن طلای آقدره و 2 معدن سنگ روستای یولقون آغاج همکاری و مشارکت کرده اند.

فرماندار تکاب با تاکید بر تکمیل سریع این پروژه ادامه داد: آسفالت محور سه راهی یولقون آغاج به سمت مقبره سید یدالله علوی از مطالبات ساکنان روستاهای منطقه و گردشگران و شهروندان بود که براساس وعده ای که چند هفته قبل در روستای چهارطاق به مردم داده بودیم با پیگیری های فراوان این پروژه عمرانی و زیربنایی مهم امروز عملیاتی شده و با تکمیل و بهره برداری از آن علاوه بر بهبود وضعیت تردد به یکی از مناطق زیارتی و گردشگری شهرستان، ساکنان 4 روستای بخش مرکزی نیز از راه دسترسی مناسب بهره مند خواهند شد.

حیدری آزاد بیان کرد: علاوه بر این برای بهبود محورهای روستایی تمهیداتی اتخاذ و به اداره راهداری و معادن فعال منطقه تاکید شده تا پیش از آغاز فصل یخبندان عملیات لکه گیری و ترمیم آسفالت برخی مناطق در محورهای قجور - یولقون آغاج، سه راهی همپا، محدوده اسدکندی، قره بلاغ  و محور بابانظر سریع انجام شود و به همین منظور تامین قیر و آسفالت و ماشین آلات مورد نیاز نیز پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: از ماه های گذشته برنامه ریزی های لازم برای مشارکت پروژه محور و هدفمند معادن طلا و سنگ در توسعه شهرستان و اجرای طرح های جاده ای صورت گرفته و در دستور کار بوده که اکنون محقق شده که آسفالت محور سختگذر آقدره سفلی توسط معدن طلا( با تامین قیر و هزینه 25 میلیارد ریالی از سوی دولت)، تخصیص هزار میلیارد ریال توسط معدن طلا زرشوران برای آسفالت محور دندی و مشارکت معدن آقدره و معادن سنگ یولقون آغاج در آسفالت محور نمونه ای از آنهاست.

علاوه بر آسفالت محور تکاب - تخت سلیمان - دندی و راه دسترسی روستاهای چهارطاق و آقدره سفلی، در هفته های گذسته معابر داخل روستاهای اغولبیک، قرخلو، حاجی بابا علیا و امین آباد و آسفالت خیابان ها و معابر داخل شهر تخت سلیمان آسفالت شده است.

روند اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی تکاب از جمله پروژه های جاده ای به همت دولت سیزدهم و با توجه ویژه استاندار آذربایجان غربی، پیگیری های فرماندار و همراهی نماینده مردم شاهیندژ و تکاب در مجلس، از ماه های گذشته شتاب گرفته و اکنون چند طرح مهم جاده ای در محورهای مواصلاتی و پروژه های عمرانی مختلف در روستاها درحال اجرا است.1401/8/29