فرماندار تکاب: 1520 میلیارد ریال طرح توسعه‌ای در هفته دولت افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود

فرماندار تکاب: 1520 میلیارد ریال طرح توسعه‌ای در هفته دولت افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود
فرماندار تکاب گفت: 72 طرح عمرانی، صنعتی، تولیدی، بهداشتی، آموزشی، کشاورزی و ورزشی با یک هزار و 520 میلیارد ریال اعتبار هفته دولت در مناطق شهری و روستایی این شهرستان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب به نقل از ایرنا، اسماعیل حیدری آزاد روز چهارشنبه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت با بیان اینکه افتتاح همزمان این میزان طرح توسعه‌ای تاکنون در تکاب بی سابقه بوده است، افزود: آسفالت یک قطعه از محور تخت سلیمان - دندی به طول پنج کیلومتر، آسفالت محور روستایی بدرلو - چهارطاق به طول هفت کیلومتر، آسفالت معابر شهری تکاب و تخت سلیمان، مرکز تصویربرداری و سی تی اسکن بیمارستان مهر امام علی(ع) و واحد بزرگ بوجاری و بسته بندی حبوبات و غلات از مهمترین طرح های قابل افتتاح هفته دولت است که برای تکمیل آنها 370 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اظهار کرد: همچنین به مناسبت هفته دولت 22 طرح عمرانی و زیربنایی در روستاهای بخش مرکزی و 11 طرح عمرانی در روستاهای بخش تخت سلیمان تکاب شامل آسفالت و ساماندهی معابر، احداث پُل، کوچه تراشی و طرح هادی با 60 میلیارد ریال هزینه به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار تکاب با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم در رفع محرومیت و بهبود امکانات زیربنایی در روستاها ادامه داد: چهار طرح مهم آبرسانی با 21 میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی در روستاهای «بادخرید»، «بابانظر»، «سبیل» و «گوی آغاج» این شهرستان اجرا شده که با حفر و تجهیز 2 حلقه چاه، احداث شبکه توزیع به طول 1.5 کیلومتر و احداث خط انتقال به طول چهار کیلومتر موجب بهره مندی 6 روستا از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی شده و در هفته دولت افتتاح می‌شود.

حیدری آزاد با بیان اینکه در هفته دولت 6 طرح مدرسه سازی با 18 کلاس درس و 220 میلیارد ریال هزینه در روستاهای تکاب افتتاح می‌شود، اضافه کرد: هفت طرح برق رسانی شامل اصلاح و توسعه پست های هوایی و خطوط فشار ضعیف هوایی و تامین برق صنایع و واحدهای تولیدی، چهار طرح کشاورزی از جمله طرح های آبیاری تحت فشار و بارانی و مزرعه کشت گل محمدی از دیگر طرح‌های توسعه‌ای آماده افتتاح این شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه در این هفته 20 واحد مسکونی مقاوم سازی شده و 18 واحد مسکون مددجویی افتتاح و در روستاهای تکاب واگذار می‌شود، یادآور شد: 2 طرح کارآفرینی شامل واحد تولید پروفیل و واحد پنیرزنی با 30 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده دولتی نیز در این هفته به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار تکاب گفت: در هفته دولت امسال علاوه بر افتتاح طرح‌های یاد شده، طرح گازرسانی به سه روستای دورافتاده و سخت گذر محور «آقدره» با بهره مندی بیش از 300 خانوار و 152 میلیارد ریال اعتبار و سالن چند منظوره ورزشی منطقه شریف آباد تکاب با 20 میلیارد ریال اعتبار ، و کلنگ زنی آبرسانی به روستای احمد آباد نیز آغاز خواهد شد که گام بزرگ دولت سیزدهم برای بهبود زیرساخت‌های روستایی و توسعه امکانات ورزشی جوانان این شهرستان محسوب می‌شود.

حیدری آزاد تاکید کرد: افتتاح و کلنگ زنی یک هزار و 520 میلیارد ریال طرح در مناطق شهری و روستایی تکاب نشانه توجه ویژه دولت مردمی و انقلابی به توسعه مناطق محروم و حاصل توجه ویژه استاندار آذربایجان غربی، پیگیری‌های مستمر مدیریت اجرایی شهرستان، همراهی نماینده مردم شاهیندژ و تکاب در مجلس و تلاش‌ مدیران دستگاه‌های اجرایی است که موجب رفع بخشی از محرومیت‌ها و ارتقای شاخص‌های توسعه و بهره مندی تکاب از خدمات زیربنایی در بخش‌های مختلف شده است.

وی ادامه داد: با بهره برداری از طرح‌های مختلف توسعه‌ای هفته دولت در این شهرستان برای 137 نفر به صورت مستقیم زمینه اشتغال پایدار فراهم شده است.

شهرستان تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای 2 بخش مرکزی و تخت سلیمان و 2 نقطه شهری و 91 روستای دارای سکنه است.