با حضور معاون استاندار آذربایجان‌غربی؛

۶ طرح عمرانی و زیربنایی در تکاب به بهره‌برداری رسید

۶ طرح عمرانی و زیربنایی در تکاب به بهره‌برداری رسید
۶ طرح عمرانی با ۶۱ میلیارد ریال هزینه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی در روستاهای بخش مرکزی تکاب به بهره‌برداری رسید.
فرماندار تکاب روز چهارشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی در روستای «یولقون‌آغاج» از توابع بخش مرکزی این شهرستان گفت: آسفالت ۶ هزار مترمربع از معابر عمومی روستای قجور، گازرسانی به روستای یولقون‌آغاج، برق‌رسانی به روستای چیچکلو و طرح‌های توسعه و بهبود شبکه برق شهری و روستایی، آسفالت محور روستایی کرفتو و طرح پوشش بتنی کانال آب اراضی کشاورزی در روستای ساریجلو از مهمترین طرح های عمرانی است که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.

محمود زمانی با بیان اینکه برای گازرسانی به روستای یولقون‌آغاج بخش مرکزی از ۱۴ کیلومتر شبکه‌گذاری استفاده شده است، افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده است که با بهره برداری از آن ۲۱۵ خانوار روستایی با ۶۷۰ نفر جمعیت از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.
وی اظهار داشت: برای اجرای طرح آسفالت ۴ کیلومتر از ابتدای محور روستایی تکاب - کرفتو نیز ۹ میلیارد ریال و آسفالت معابر داخل روستای قجور نیز پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی هزینه شده است که با بهره برداری از آنها ساکنان ۱۲ روستای بخش مرکزی تکاب از راه دسترسی مناسب بهره‌مند شدند.
فرماندار تکاب بیان کرد: امروز همچنین بهره‌برداری از طرح‌های برق‌رسانی شامل برق رسانی به روستای دورافتاده چیچکلو، احداث پست فشار متوسط هوایی، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های برق شهری و روستایی با ۱۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال هزینه آغاز شد.
زمانی ادامه داد: سایت گلخانه‌ای کشت زعفران و گیاهان دارویی نیز در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع و زیربنای گلخانه‌ای به وسعت سه هزار و ۲۰۰ مترمربع با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم زعفران خشک با حضور معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی افتتاح شد.
وی افزود: این سایت محصولات گلخانه‌ای، با ۲۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از جمله ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات دولتی راه‌اندازی شده و در آن سالانه ۹ هزار مترمربع در پنج طبقه بدون نیاز به خاک، زعفران و در یکهزار و ۵۰۰ مترمربع نیز گل محمدی کشت می‌شود. 
زمانی گفت: با افتتاح سایت کشت گلخانه‌ای زعفران و گیاهان دارویی برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر به صورت غیرمستقیم زمینه اشتغال پایدار ایجاد شده است.
همزمان با هفته دولت امسال ۳۲ طرح مختلف عمرانی و زیربنایی، کشاورزی، صنعتی و خدماتی با ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی به بهره‌برداری رسید و ۲ طرح آموزشی نیز کلنگ‌زنی شد.