با حضور استاندار آذربایجان غربی

عملیات احداث قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان آغاز شد

عملیات احداث قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان آغاز شد
عملیات اجرایی احداث قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان به طول 25 کیلومتر با حضور استاندار آذربایجان غربی و نایب رییس مجلس شورای اسلامی در محل سه راهی پهلوان این شهرستان و ورودی جاده تخت سلیمان آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در آیین کلنگ زنی این طرح جاده ای گفت: برای ساخت و توسعه قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان از محدوده سه راهی پهلوان تا روستای احمدآباد سفلی بخش تخت سلیمان 600 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.
ابراهیم مبارک قدم افزود: عملیات احداث و آسفالت محور تکاب - دندی - زنجان به طول 80 کیلومتر در 2 قطعه اجرا خواهد شد و علاوه بر آغاز احداث قطعه اول به طول 25 کیلومتر، مطالعات 48 کیلومتر از این محور در محدوده حوزه استحفاظی آذربایجان غربی نیز به پایان رسیده و قطعه دوم نیز پیمان سپاری شده است.
وی با بیان اینکه مدت زمان اجرای هر 2 قطعه این طرح جاده ای سه سال است، اظهار داشت: برای احداث قطعه اول محور تکاب - دندی - زنجان با عرض 11 تا 13 متر بیش از 660 هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری و 188 هزار مترمکعب عملیات خاکریزی انجام خواهد شد و سه دهنه پل بزرگ و 6 دهنه پل کوچک نیز در مسیر آن احداث خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با بیان اینکه این طرح جاده ای با مشارکت شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اجرا می شود، اضافه کرد: با توجه به وجود مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان در 45 کیلومتری این محور و قرار گرفتن معدن سرب و روی انگوران در مسیر، احداث محور تکاب - دندی - زنجان موجب توسعه زیرساخت های اقتصادی و رونق فعالیت های گردشگری خواهد شد.
مبارک قدم گفت: با احداث و توسعه این محور، علاوه بر کاهش مشکلات زیرساختی تکاب در بخش حمل و نقل و سهولت تردد و ارتقای ارتباط جاده ای استان های آذربایجان غربی و زنجان، وضعیت زیرساخت های گردشگری و فعالیت های معدنی در این 2 استان نیز بهبود خواهد یافت.
استاندار آذربایجان غربی در سفر یک روزه خود به تکاب به همراه نایب رییس مجلس شورای اسلامی در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی استان با محوریت توسعه تکاب حضور یافت و از بیمارستان 64 تختخوابی نیمه تمام این شهرستان نیز بازدید کرد.
استاندار آذربایجان غربی و نایب رییس مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از مسوولان استانی و محلی همچنین با خانواده جانباز شهید عباس الطافی نیز دیدار کردند.