فرماندار تکاب:

صیانت از آرای مردم وظیفه اصلی مجریان انتخابات است

صیانت از آرای مردم وظیفه اصلی مجریان انتخابات است
فرماندار تکاب گفت: رعایت اصل بی‌طرفی و صیانت از آرای مردم وظیفه اصلی مجریان و ناظران در انتخابات پیش‌رو است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

علی مکرمی در جلسه شورای اداری تکاب با اشاره به لزوم قانونمندی و پرهیز مدیران دستگاه‌های اجرایی از جانب‌داری از کاندیداها در انتخابات مجلس یازدهم افزود: آرای مردم در انتخابات حق‌الناس و امانتی در دست مسوولان و مجریان برگزارکننده به شمار می‌رود که باید به صورت جدی صیانت و حفاظت شود.
وی با بیان اینکه مسوولان، مجریان و ناظران انتخابات از هم‌اکنون زمینه مشارکت حداکثری اقشار مختلف مردم را فراهم کنند، اظهار داشت: گام دوم انقلاب اسلامی با برگزاری انتخابات پرشور و حماسی گره خورده و از این رو مجریان انتخابات نسبت به حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای و سلامت انتخابات اهتمام جدی و موثر داشته باشند.
وی بیان کرد: دشمنان نظام در چهل سال گذشته به دنبال کم‌رنگ جلوه‌دادن حضور مردم در انتخابات بوده‌اند اما مشارکت حداکثری ملت ایران در عرصه انتخابات نقشه‌ها و توطئه‌های استکبار جهانی را تاکنون باطل کرده است.
مکرمی با اشاره به برگزاری همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور طی هفته گذشته ادامه داد: با توجه به تاکید بزرگان و کارگزاران نظام و دغدغه‌های رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور مبنی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، مسوولان، روسای ادارات و دستگاه‌های اجرایی از هم‌اکنون مقدمات و زمینه‌های برگزاری پرشور و بانشاط انتخابات آینده و فضایی رقابتی سالم در شهرستان تکاب را مهیا کنند.
فرماندار تکاب همچنین با اشاره به فصل کاری و آغاز عملیات عمرانی در این شهرستان گفت: با توجه به دغدغه‌ها و مطالبات مردم در خصوص بهبود وضعیت جاده‌های این شهرستان هم اینک عملیات بهسازی و آسفالت محور تکاب - شاهین‌دژ، محور گردشگری «قینرجه» و محور روستایی «کرفتو» و آسفالت معابر و خیابان‌های روستاها در حال اجراست.
مکرمی اظهار داشت: علاوه بر این امسال ۵۰ میلیارد ریال اعتبار بهبود وضعیت محورهای مواصلاتی تکاب از محل اعتبارات توسعه شاخص‌های اقتصادی تخصیص یافته که برای بهسازی و آسفالت محور گردشگری تخت سلیمان، محور روستایی چهارطاق، احداث جاده میان‌گذر جاذبه طبیعی چمن متحرک و ساماندهی کمربندی اصلی شهر تکاب هزینه خواهد شد.
وی با اشاره به ضرورت بیان دستاوردها و خدمات دولت در تکاب از سوی روسای ادارات بیان کرد: مسوولان این شهرستان برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای همواره پای کار هستند و هدفی جز خدمت به شهروندان ندارند و از این رو باید تلاش‌های مدیران و اقدامات انجام یافته در راستای رفع محرومیت از تکاب بازگو و به شیوه مطلوب اطلاع‌رسانی شود.
فرماندار تکاب از مسوولان و روسای ادارات خواست برای تحقق هر چه بهتر اهداف توسعه‌ای این شهرستان و افزایش میزان رضایتمندی شهروندان، مصوبات جلسات شورای اداری و شورای برنامه‌ریزی را با سرعت و شتاب بیشتری اجرا کنند.
مکرمی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالروز برگزاری اولین نماز جمعه کشور پس از انقلاب اسلامی بیان کرد: در ۴۰ سال گذشته خطبه‌های نماز جمعه به صورت پرشور و باشکوه در تکاب برگزار شده و اتحاد و انسجام مردم این شهرستان هم‌اکنون نیز در صفوف بهم پیوسته این آیین عبادی و سیاسی متبلور میشود.
در این جلسه رضا صالحی، امیر کرامتی، مجید حیدری و زینب براتی به ترتیب به عنوان روسای جدید ادارات مخابرات، آب و فاضلاب شهری، اوقاف و امور خیریه و بیمارستان شهدای تکاب معرفی شدند و از زحمات و خدمات روسا و مدیران پیشین این نهادها قدردانی شد.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای دوم اسفند ماه سالجاری به طور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.