معاون استاندار آذربایجان‌غربی:

مجاهدت مدافعان سلامت یادآور خاطرات دوران دفاع مقدس است

مجاهدت مدافعان سلامت یادآور خاطرات دوران دفاع مقدس است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: فداکاری و مجاهدت مدافعان سلامت و کادر درمانی کشور در مقابله با ویروس کرونا یادآور خاطرات ایثارگری‌ها و جانفشانی شهدا و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

علی مصطفوی  در آیین گرامی‌داشت شهدای مدافع سلامت تکاب که در محوطه بیمارستان شهدای این شهرستان برگزار شد با تبریک فرارسیدن چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: رزمندگان اسلام در هشت سال دوران دفاع مقدس جان خود را در طَبَق اخلاص نهادند و از آرمان‌های نظام اسلامی و کیان کشور دفاع کردند و امروز نیز شاهدیم کادر درمانی با همین روحیه ایثارگری و از خودگذشتگی در دفاع از سلامت شهروندان شبانه‌روزی و خالصانه فعالیت می کنند.

وی بیان کرد: پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور در یک سال گذشته فداکارانه و با اخلاص همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس جانانه با این ویروس منحوس مقابله کرده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه همراهی و همکاری مردم در رعایت و تحمل محدودیت های هوشمند مقابله با کرونا قابل تقدیر و تحسین است، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران با امکانات حداقلی و دست خالی بسیار بهتر و بیشتر از کشورهای مدعی به مقابله با ویروس کرونا پرداخته است.

علی مصطفوی بیان کرد: در آمریکا روزانه بیش از هزار نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند اما می‌بینیم که در کشور ما با تلاش های مدافعان سلامت و خدمات مسوولان تعداد فوتی‌ها بسیار کمتر و روزانه در حدود ۷۰ نفر رسیده گرچه حتی فوت یک هموطن نیز دردناک و ناراحت کننده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان "یادگار فتاحی" و "مصطفی نوروزی"، شهدای مدافع سلامت تکاب اضافه کرد: مردم این شهرستان در تمام مقاطع و مراحل انقلاب اسلامی در عرصه دفاع از کیان کشور و صیانت از نظام حضور فعال داشته‌اند.

در این مراسم با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی، جمعی از مدیران کل استانی و فرماندار تکاب از خانواده شهید یادگار فتاحی تجلیل و قدردانی شد.