عزاداری امام حسین(ع) محور وحدت میان مذاهب اسلامی است

عزاداری امام حسین(ع) محور وحدت میان مذاهب اسلامی است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: سوگواری و عزاداری برای شهادت مظلومانه حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، محور وحدت بین فرقه‌ها و مذاهب مختلف جهان اسلام است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی  در آیین تودیع و معارفه امام جمعه تکاب با تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی با بیان اینکه عزاداری برای حضرت سیدالشهدا افتخار بزرگی برای همه اقوام و مذاهب اسلامی است افزود: مسلمانان شیعه و سنی در سراسر جهان اسلام در ماه محرم برای امام حسین(ع) مجلس عزا و ماتم ترتیب می‌دهند و در استان آذربایجان‌غربی نیز محبت و دوستی حضرت اباعبدالله(ع) در سینه‌ها و قلب‌های اهل تسنن جاری است.

وی بیان کرد: در طول تاریخ اسلام، عزاداری برای امام حسین(ع) مایه وحدت و برادری بین امت اسلامی شده و علمای اهل تسنن نیز در رثای سیدالشهدا(ع) و فضایل اهل بیت(ع) کتاب های متعددی نوشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز با اشاره به اینکه مسئله عزاداری برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) سیره و روش نبی مکرم اسلام (ص) بود، ادامه داد: عزاداری برای امام حسین(ع) وجود مقدس حضرت رسول اکرم(ص) را فراگرفته بود و اولین شخصی که بر مصیبت ایشان گریست وجود نازنین حضرت ختمی مرتبت(ص) بودند.

مدیریت در نظام اسلامی نعمت الهی است

حجت‌الاسلام و المسلمین قریشی با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: عرصه مدیریت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نعمت بزرگی از سوی خداوند متعال برای دولت‌مردان است و براساس منویات مقام معظم رهبری، داشتن مسوولیت در این نظام افتخار محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: امیدواریم دولت‌مردان در ایامی که از عمر دولت باقی‌مانده بتوانند منویات مقام معظم رهبری را برآورده نموده و در سال آخر دولت زمینه رضایت خدا و مردم را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه بنا به فرموده گهربار امام حسین(ع)، حاجت‌های مردم بر مسوولان از نعمت‌های بزرگ است گفت: اگر مدیری از داشتن مسوولیت خدمت به مردم ملول و ناراحت باشد خداوند متعال نعمت را از او سلب می‌کند.

نمازجمعه سنگر اقتدار نظام

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با بیان اینکه نمازجمعه از جایگاه رفیعی در دین مبین اسلام برخوردار است اضافه کرد: تعبیری که راجع به نمازجمعه در قرآن کریم آمده بسیار حائز اهمیت است و برهمین اساس پس از انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) اقامه نماز جمعه را در کشور را بنا نهادند.

وی با آرزوی رفع بیماری کرونا و اقامه دوباره نماز جمعه در سراسر کشور بیان کرد: سنگر نماز جمعه نقطه اقتدار نظام است و امیدواریم به یاری خداوند این فریضه عظیم دوباره در کشور برپا شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه امام جمعه سابق تکاب در نهاد نماز جمعه و قرارگاه فرهنگی و مسایل مربوط‌ به حوزه علمیه شهرستان منشا خدمات فراوانی بود و اکنون پرچم فرماندهی مباجث فرهنگی به امام جمعه جدید این شهرستان سپرده شد، ادامه داد: امیدواریم صمیمیت و الفت بین مسوولان شهرستان با حضور امام جمعه جدید بیش از گذشته شود و مسوولان در راستای تقویت و پشتیبانی از یکدیگر و افزایش وحدت و همدلی در جامعه حرکت کنند تا زمینه توسعه و پیشرفت تکاب فراهم گردد.

تکاب نماد وحدت در آذربایجان غربی است

سرپرست فرمانداری تکاب نیز در این مراسم گفت: تکاب نماد وحدت در آذربایجان غربی است و همه قومیت‌ها در کنار هم در قامت یک ید واحده هستند.

سید هادی طباطبایی با بیان اینکه تکاب علاوه بر پتانسیل‌های مادی، ظرفیت‌های فرهنگی و معنوی فراوان و سابقه تمدنی و دارای علمای بزرگ است افزود: با نگاه ویژه استاندار آذربایجان‌غربی این شهرستان، قابلیت خروج از محرومیت را دارد و مشکلات این شهرستان با وفاق و همدلی مسوولان قابل حل است.

وی با اشاره به اینکه امروز تکاب در مسیر توسعه قرار گرفته است اظهار داشت: با پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی و نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی تکمیل بیمارستان ۹۰ تختخوابی شهرستان در مراحل پایانی قرار گرفته و تجهیزات پزشکی مناسبی برای تکاب از جمله دستگاه سی تی اسکن و امکانات درمانی خریداری شده است.

سرپرست فرمانداری تکاب بیان کرد: تکمیل بیمارستان و بهبود وضعیت جاده‌ها از مطالبات اصلی مردم به شمار می‌رود که افتتاح آن در آینده نزدیک به‌سرعت پیگیری می‌شود.

طباطبایی گفت: هم اینک عملیات آسفالت جاده تکاب - شاهین‌دژ در حال اجرا است و طرح‌هایی که در هفته دولت در این شهرستان افتتاح شد نوید بخش روزهای خوب و توسعه تکاب است.

جریان سازی فرهنگی رسالت شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه

امام جمعه جدید تکاب نیز در این مراسم گفت: امیدواریم بتوانیم به رسالت خودمان در زمینه جریان سازی فرهنگی، تقویت انسجام اسلامی و وحدت در ساختار جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه عمل کنیم.

حجت‌الاسلام علی رحیمی افزود: خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی مجاهدت در راه خدا و حرکت در راستای آرمان های امام و شهدا و عمل به منویات مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه تکاب از لحاظ فرهنگی، مدنیت و تمدن جزو شهرهای شاخص در کشور و استان است اظهار داشت:مردم شریف و نجیب این شهرستان با تقدیم ۴۵۳ شهید ثابت کردند که همواره ادامه دهنده راه امام راحل(ره) و پیرو مقام معظم رهبری و پایبند به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه جدید تکاب ادامه داد: اکنون که توفیق و افتخار خدمت به مردم این شهرستان را یافته‌ام امیدوارم حول محور مقام معظم رهبری و با راهنمایی‌های نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و با کمک فرماندار، نماینده مجلس و سایر مسوولان در راستای ترویج معارف اسلامی و رفاه و آسایش مردم گام‌های بزرگی برداریم.

در پایان این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، سرپرست فرمانداری و نمانیده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، "حجت‌الاسلام علی رحیمی" به عنوان امام جمعه جدید تکاب معرفی شد و از خدمات و زحمات "حجت‌الاسلام عیسی برادری" امام جمعه پیشین این شهرستان قدردانی گردید.