بازارچه دائمی تولیدات بانوان تکاب گشایش یافت

بازارچه دائمی تولیدات بانوان تکاب گشایش یافت
بازارچه دائمی توانمندی‌ها، تولیدات و صنایع دستی بانوان کارآفرین تکاب به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان گشایش یافت.

فرماندار تکاب  در آیین افتتاح این بازارچه اظهار داشت: بازارچه دائمی تولیدات بانوان این شهرستان با هدف ساماندهی فعالیت‌های بانوان کارآفرین و رونق تولید و اشتغال و ایجاد رونق اقتصادی در بخش صنایع دستی در طبقه فوقانی پایانه مسافربری با همکاری شهرداری، شورای شهر و اموربانوان فرمانداری راه‌اندازی شده است.

وی بیان کرد: این بازارچه در قالب ۱۸ غرفه مختلف با ۲ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات استانی ایجاد شده و در آن محصولات، تولیدات و صنایع دستی بانوان کارآفرین تکاب به صورت دائمی عرضه خواهدشد.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی این بازارچه گام مهمی در راستای توسعه امور بانوان تکاب به شمار می‌رود، افزود: در این بازارچه غرفه‌های مختلفی از جمله فرش و صنایع دستی، کشاورزی و گیاهان دارویی، محصولات خانگی و لوازم منزل پیش‌بینی شده که علاوه بر عرضه و فروش، به طور همزمان تولید و آموزش صنایع دستی و کارآفرینی نیز انجام می‌شود.

فرماندار تکاب ادامه داد: با راه‌اندازی این بازارچه برای ۱۸ نفر از بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار در تکاب زمینه اشتغال فراهم شده‌است.

«زمانی»، افزود: بانوانی که در این بازارچه مشغول به کار شده‌اند قادر به تهیه و تامین محل و مکان عرضه محصولات و تولیدهای صنایع دستی خود نبودند که با راه‌اندازی این بازارچه دائمی، زمینه حضور و فعالیت اقتصادی آنان فراهم شده و فعالیت حوزه صنایع دستی بانوان تکاب نیز متمرکز شده است.

تکاب از شهرهای پیشگام در عرصه تولید صنایع دستی از جمله فرش دستباف است و هم‌اینک بیش از هشت هزار نفر در عرصه تولید در صنعت فرش دستباف و ۱۰۰ نفر نیز در سایر رشته‌های صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

۳۸ طرح توسعه‌ای در بخش‌های مختلف با ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار هم‌زمان با دهه فجر در مناطق شهری و روستایی تکاب به بهره‌برداری می‌رسد و طرح‌هایی به ارزش بیش از یک‌هزار میلیارد ریال نیز کلنگ‌زنی می‌شود.