برق‌رسانی به روستای خالی از سکنه در تکاب برای ۳۰ نفر شغل ایجاد کرد

برق‌رسانی به روستای خالی از سکنه در تکاب برای ۳۰ نفر شغل ایجاد کرد
رییس اداره برق تکاب گفت: با برق‌رسانی به یک روستای خالی از سکنه در این شهرستان زمینه مهاجرت معکوس به روستا و ایجاد اشتغال برای ۳۰ نفر در بخش‌های کشاورزی و دامداری فراهم‌شد.

خلیل خیری در آیین بهره برداری همزمان از طرح های برق رسانی تکاب که با حضور سرپرست فرمانداری و جمعی از مسوولان محلی به مناسبت هفته دولت برگزارشد، افزود: با برق رسانی به این روستای خالی از سکنه در ۹ کیلومتری مرکز شهر، روند مهاجرت معکوس اتفاق افتاده و ۱۲ خانواده از اهالی این روستا به منظور فعالیت‌های کشاورزی و دامداری به این روستا بازگشتند و سکونت یافتند.

وی با بیان اینکه بازگشت روستاییان به روستای خالی از سکنه قزقاپان تُرک و ایجاد اشتغال با توسعه زیرساخت‌های عمرانی از جمله برق رسانی محقق شده، اظهار داشت: برای برق رسانی به این روستا یک کیلومتر خط انتقال فشار قوی و یک پست هوایی احداث و موجب رونق فعالیت های کشاورزی و دامداری شده است.

رییس اداره برق تکاب ادامه ‌داد: هفت طرح برق‌رسانی شهری و روستایی با ۱۸ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی در مناطق مختلف تکاب به محوریت روستای قزقاپان تُرک در اولین روز از هفته دولت با حضور سرپرست فرمانداری به بهره‌برداری رسید.

خیری اضافه کرد: تاکنون ۲ روستای خالی از سکنه تکاب به منظور بازگشت اهالی و احیا فعالیت‌های کشاورزی و دامداری برق رسانی شده و در حال حاضر تنها یک روستای تکاب برق‌دار نیست که اقدامات برق رسانی به آن نیز انجام خواهدشد.