فرماندار:

بخش باغداری تکاب نیازمند صنایع تبدیلی است

بخش باغداری تکاب نیازمند صنایع تبدیلی است
فرماندار تکاب گفت: توسعه و افزایش بهره‌وری بخش باغداری این شهرستان نیازمند ایجاد صنایع بسته‌بندی و تبدیلی است.

محمود زمانی در آیین جشن برداشت سیب در روستای «حسن‌آباد» بخش تخت‌سلیمان تکاب با بیان اینکه خام فروشی محصولات مانع توسعه کشاورزی در این شهرستان شده است افزود: بخش کشاورزی و باغداری تکاب با وجود تولید بالا و ظرفیت‌های مناسب، فاقد صنایع تبدیلی و بسته‌بندی بوده و همین امر میزان بهره‌وری و صرفه اقتصادی این بخش را پایین آورده‌است.
وی بیان کرد: تکاب قطب کشاورزی، باغداری و دامداری بوده و اقتصاد این شهرستان نیز مبتنی بر درآمدهای این بخش است از این رو باید کشاورزی منطقه به سمت مکانیزاسیون و توسعه صنایع تبدیلی حرکت‌ کند.
فرماندار تکاب اظهار داشت: نبود سردخانه و مراکز نگهداری و بسته‌بندی از مهمترین مشکلات و کمبودهای زیرساختی در بخش کشاورزی و باغداری تکاب به شمار می‌رود و سرمایه‌گذاری در این بخش بسیار ضروری است.
زمانی با بیان اینکه حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی از برنامه‌های توسعه‌ای شهرستان تکاب است ادامه داد: در چند روز اخیر با یکی از فعالان بخش خصوصی و متقاضی سرمایه‌گذاری در حوزه احداث سردخانه و صنایع بسته‌بندی محصولات باغی برای حضور در تکاب رایزنی شده و بسترها و زمینه‌های فعالیت وی در این شهرستان در حال آماده‌ شدن است.
وی با اشاره به کیفیت سیب تولیدی از باغ‌های این شهرستان اضافه کرد: محصول سیب تکاب از باکیفیت‌ترین سیب کشور است اما به دلیل معرفی نشدن و تبلیغات ضعیف به خوبی شناخته نشده و به دلیل نبود صنایع بسته‌بندی و تبدیلی، بهره‌وری اقتصادی مناسبی نیز برای این شهرستان ندارد.
فرماندار تکاب افزود: کیفیت و مرغوبیت سیب تکاب باید به نحو مطلوبی در سطح کشور معرفی شود.
زمانی گفت: مدیران بخش کشاورزی نیز زمینه‌های لازم برای معرفی و تبلیغ سیب تکاب در جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای و استانی را فراهم کنند.