جشنواره منطقه‌ای «تخت سلیمان» تکاب گشایش یافت

جشنواره منطقه‌ای «تخت سلیمان» تکاب گشایش یافت
نخستین جشنواره منطقه‌ای تخت‌سلیمان با حضور فعالان گردشگری چهار استان شمال غرب کشور در تکاب گشایش یافت.

فرماندار تکاب در آیین افتتاح این جشنواره ۲ روزه با اشاره به آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی این شهرستان گفت: در حال حاضر بستر حمایتی از فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری فراهم شده و مجموعه مدیریتی تکاب آماده پذیرش فعالان بخش خصوصی و همکاری جهت رونق صنعت گردشگردی منطقه است.

محمود زمانی با بیان اینکه میزبانی تکاب در رویداد منطقه‌ای گردشگری شمال غرب کشور فرصت و ظرفیت مناسبی برای توسعه این شهرستان است، اظهار داشت: تکاب تلفیقی از حماسه طبیعت، تمدن، فرهنگ مادی و معنوی است که ده‌ها اثر تاریخی و طبیعی خاص و منحصر بفرد و چشم‌نواز را در کنار هم جای داده است.

وی بیان کرد: مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان در زمان رونق خود نقش تعیین کننده‌ای در حیات سیاسی و اجتماعی کشور داشته و به مدت هفت قرن نماد اقتدار و عامل وحدت ایران بوده است از این رو باید تلاش کنیم این مجموعه عظیم میراث فرهنگی به نحو مطلوب بازشناسی شود.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره منطقه‌ای تخت سلیمان می‌تواند نقطه اتصال توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان و گیلان شده و ارتباط گردشگری بین آثار تاریخی این استان‌ها ایجاد کند.

وی اضافه کرد: تکاب قابلیت تبدیل شدن به محور گردشگری شمال غرب کشور را دارد و رونق این صنعت می‌تواند به توسعه اشتغال و رونق اقتصادی منطقه منجر شود از این رو با تمام توان از فعالان و سرمایه‌گذاران این بخش حمایت می‌کنیم.

فرماندار تکاب با برشمردن سایر ظرفیت های مختلف گردشگری این شهرستان از جمله کوهستان های بکر و چشمه های آبگرم گفت: تکاب آماده پذیرش تمام سلایق گردشگری از جمله گردشگری علمی، سلامت، طبیعی و تاریخی و ورزشی است.

در این جشنواره ۲ روزه که با حضور گروه‌های هنری و گردشگری و مسوولان چهار استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، زنجان و گیلان برگزار می‌شود، توانمندی‌ها و قابلیت‌های گردشگری تکاب معرفی شد.

در آیین افتتاح جشنواره منطقه‌ای تخت سلیمان فیلم کوتاهی از معرفی آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی تکاب برای حاضران در جشنواره پخش شد و گروه های موسیقی محلی از تکاب و تبریز به ارایه برنامه پرداختند.

در این جشنواره منطقه‌ای که یکی از هفت رویداد ملی گردشگری در کشور به شمار می‌رود، فیلم مستند اسرار دریاچه تخت سلیمان نیز اکران شد و نمایشگاه صنایع دستی پنج استان شمال غرب کشور گشایش  یافت.