تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای تکاب با ۳ میلیارد ریال هزینه

تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای تکاب با ۳ میلیارد ریال هزینه
فرماندار تکاب نیز در این جلسه گفت: در راستای کارآفرینی و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تجهیزات و امکانات مناسبی با سه میلیارد ریال هزینه خریداری شده و در اختیار کارگاه‌های فنی و حرفه ای شهرستان قرار خواهدگرفت.

محمود زمانی درششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی در تکاب افزود: همچنین مراحل نهایی ثبت جهانی نشان فرش دستباف افشار تکاب انجام شده و به‌زودی محقق خواهدشد.

وی با بیان اینکه امسال ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی به تکاب اختصاص یافته، اظهارداشت: در راستای ایجاد تعادل و توازن و توجه ویژه به مناطق محروم کشور، تکاب جزو ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته معرفی شده و بر همین اساس با توجه ویژه استاندار آذربایجان‌غربی و تلاش‌های نماینده مردم در مجلس سهم اعتبارات اینک شهرستان بدون درنظرگرفتن شاخص جمعیتی از ۲.۵ درصد به ۴.۶ درصد اعتبارات استانی افزایش یافته است.

فرماندار تکاب با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال در تکاب نیازمند تسهیلات ارزان قیمت است، ادامه داد: در زمینه ارتقای شاخص‌های توسعه، دستگاه‌های اجرایی استان به گونه‌ای عمل کنند که شاخص های این شهرستان به میانگین استانی برسد و بسترهای رونق سرمایه‌گذاری های اشتغال‌زا در تکاب ایجاد شود.

زمانی اضافه کرد: تکاب با داشتن ۲۶ معدن فعال سنگ، ۲ معدن و ۳ کارخانه طلا، اثر جهانی تخت سلیمان و ۱۷۰ اثر طبیعی و تاریخی ثبت ملی، فرش دستباف، استعدادهای کشاورزی و گیاهان دارویی، ظرفیت‌های لازم برای ایجاد زنجیره توسعه در بخش‌های مختلف و رونق اقتصادی را دارد و نیازمند توجه و نگاه ویژه دستگاه‌های اجرایی استانی است.

وی گفت: استقرار دوباره شعبه بانک توسعه تعاون جهت رونق فعالیت‌های اقتصادی از نیازهای اصلی تکاب است که امیدواریم اقدام لازم در این زمینه صورت گیرد.

فرماندار تکاب بیان کرد: پیگیری‌ها و اقدامات لازم از سوی نماینده مردم شاهین‌دژ و تکاب در مجلس جهت احداث بیمارستان تامین اجتماعی در تکاب انجام شده و لازم است اقدامات عملیاتی در این زمینه نیز انجام شود.