پیام فرماندار تکاب به مناسبت هفته دولت

پیام فرماندار تکاب به مناسبت هفته دولت
بسم الله الرحمن الرحیم نظام جمهوری اسلامی برخاسته از اندیشه های والای امام خمینی (ره) و حرکت عظیم ملت ایران و تبلور اراده مردم برای رهایی از بند استبداد و استعمار است که پس از چهل سال با اقتدار و عزت و به پشتیبانی از آرمان های اصیل انقلاب، تکیه بر خون پاک شهدا و حضور همیشگی و باورمند ملت دهه پنج خود را با گام هایی استوارتر آغاز کرده است.

نخستین روزهای شهریور ماه برای ملت ایران یادآور جانفشانی، شجاعت و شهامت دولتمردانی است که با اعتقاد راسخ خود به اندیشه ناب امام با آزادگی و آزادمنشی خون پاک خود را در راه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به این خاک پر گهر تقدیم کردند. روزهایی که برای همیشه بدخواهان این نظام و ملت را به بدنامان تاریخ تبدیل کرد و نام نیک شهدای دولت را بر تارک پرافتخار تیران اسلامی مزین ساخت.
هفته اول شهریور هرسال به پاسداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر، رییس جمهور و نخست وزیر شهید ایران اسلامی، از سوی بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی به نام هفته دولت نامگذاری شده تا بهانه ای باشد برای تجلیل از خادمان راستین ملت ایران و شهدای والامقام عرصه خدمت رسانی به ملک و ملت. تا از رهگذر این هفته بتوانیم تلاش های دولتمردان صدیق نظام برای آبادانی این مرز و بوم در چهل گذشته را ارج نهاده و قدر بدانیم.

هفته دولت نه یک یادواره و یک نام است بلکه صحنه ای برای بازگویی دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی و تلاش دولتمردان برای توسعه و پیشرفت کشور به شمار می رود و فرصتی است تا حلاوت و شیرینی بهره برداری از آنچه که برنامه ریزی و اجرا شده، مردمان مومن و وفادار ایران اسلامی را از ثمره تلاش های مجموعه دولت مشعوف و خرسند سازد.

اکنون که چهل سال از عمر پر برکت این انقلاب شکوهمند سپری شده، درخت پربار نظام به لطف خون پاک شهیدان و تداوم حضور حماسی مردم در دفاع از آرمان های انقلاب به رشد و بالندگی رسیده و پیروزی و اقتدار نظام و ثبات و امنیت کشور دشمنان را خشمگین ساخته تا به ابزار کهنه و قدیمی تهدید و تحریم چنگ بزنند تا به خیال خام خویش حرکت رو به جلو ملت ایران را متوقف سازند اما وفا و شرف ملت ایران تمام این توطئه ها را همچون همیشه نقش برآب کرده است.

در این برهه حساس که با موجی از تحریم های ظالمانه و دشمنی های خصمانه از سوی استکبار جهانی روبرو هستیم، می توانیم از فرصت مغتنم هفته دولت استفاده کرده و بیان دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی برای توسعه کشور و اعتلای نام ایران و ایرانی استفاده کنیم و عمران و آبادانی مناطق مختلف کشور که در سایه نظام جمهوری اسلامی به بار نشسته را به رخ دشمنان بکشیم.

همگان بر این نکته واقف هستیم که دولت تدبیر و امید با تنگناهای مالی و مشکلات اقتصادی فراوان ناشی از سخت ترین تحریم ها، خدمات و اقدامات بزرگی در زمینه عمران و آبادانی کشور و محرومیت زدایی از شهرهای محروم و کم برخوردار انجام داده و حق انصاف بر این است تا این دستاوردها و تلاش ها برای قدرانی از مدیرانی که در خط مقدم جنگ نابرابر اقتصادی ایستاده و برای بهبود معیشت مردم با بدخواهان نظام مبارزه می کنند بار دیگر بازگو و تبیین و تشریح شود و هفته دولت فرصتی مناسب برای این امر است.

در هفته دولت امسال شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح های عمرانی و زیربنایی و رونمایی از حاصل تلاش و کوشش بی دریغ روسا و مدیران دستگاه های اجرایی تکاب در راستای بهبود زیرساخت ها و توسعه امکانات در شهرستان خواهیم بود و امیدوارم برنامه های هفته دولت با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مسوولان به عرصه ای برای شادمانی شهروندان و آبادانی تکاب عزیز تبدیل شود.

اینجانب به عنوان نماینده عالی دولت در تکاب با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای والامقام شهرستان، هفته دولت را به شهروندان گرامی، خانواده های معظم شهدا،مدیران، روسا و کارکنان ادارات و دستگاه های اجرایی و همکاران سختکوش خویش در مجموعه شورای اداری تبریک عرض نموده و قدردان زحمات و تلاش های موثر و مستمر آنان در مسیر توسعه تکاب هستم و امیدوارم همه با هم بتوانیم در راه رسیدن به شهری آباد و دستیابی به اهداف توسعه در ابعاد مختلف گام های بزرگی برداریم.

اکنون در حالی که نزدیک به یک ماه از حضور اینجانب در تکاب به عنوان خادم مردم شریف، نجیب و صبور می گذرد معتقدم که برای توسعه و آبادانی شهرستان نیازمند مشارکت و همراهی مردم و از همه شهروندان عزیز همراهی با دولتمردان و مسوولان برای حل مسکلات و رفع محرومیت ها را خواستارم.

در هفته مزین به نام دولت، تداوم عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و توفیق و سربلندی رییس جمهور روحانی و دولت تدبیر و امید در پرتو عنایت های الهی و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری را آرزومندم.

محمود زمانی
فرماندار تکاب