با حضور فرماندار؛

مدیر جدید آموزش و پرورش تکاب معرفی شد

مدیر جدید آموزش و پرورش تکاب معرفی شد
حمید علی نیا در مراسمی با حضور فرماندار و امام جمعه تکاب، معاون پژوهشی و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان و مدیران مدارس به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش تکاب معرفی و مشغول به کار شد و از خدمات یحیی علی پناه، مدیر پیشین این اداره نیز قدردانی گردید.

معاون پژوهشی، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در آیین تودیع و معارفه مدیر جدید آموزش و پرورش تکاب گفت: فهم درست دانش آموزان از حجم انبوه اطلاعات و تقویت قدرت تشخیص آنان نسبت به اصالت مطالب در فضای مجازی از رسالت های مهم مدیران مدارس و معلمان در عصر انفجار اطلاعات به شمار می رود.

بهزاد باقرزاده  افزود: با توجه به گستردگی و سرعت پخش اطلاعات در عصر حاضر و ارتباط دانش آموزان و معلمان با شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، تشخیص درستی و نادرستی اطلاعات یک مشکل همگانی به شمار می رود.
وی اظهار داشت: بر همین اساس بالا بردن قدرت تشخیص از ماموریت ها و رسالت های مهم و ضروری مدارس در سند تحول آموزش و پرورش است.
باقرزاده ادامه داد: معلمان، دبیران و مدیران مدارس باید با استفاده از دانش نوین و توجه به سند تحول آموزش و پرورش به بازآفرینی اطلاعات بپردازند و سطح قدرت تشخیص دانش آموزان را ارتقا دهند.
معاون پژوهشی و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش تکاب بیان کرد: آموزش و پرورش علاوه بر امر تعلیم و تربیت، یک نهاد اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود که مولد سرمایه انسانی توانمند و کارآمد برای اداره جامعه است و از این رو باید در مدارس حساسیت های عصر انفجار و سرعت انتشار اطلاعات نیز مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار تکاب نیز در این مراسم گفت: برای بهبود روند تعلیم و تربیت لازم است در بکارگیری نیروها در مجموعه آموزش و پرورش و انتخاب مدیران مدارس، توانمندی ها و شایستگی های افراد مدنظر قرار گیرد.
علی مکرمی افزود: در زمینه اداره مجموعه آموزش و پرورش، مسوولیت ها و مدیریت بخش های مختلف این مجموعه و انتخاب مدیران مدارس باید به طور حتم بدون توجه به وابستگی های سیاسی افراد از تمام سلایق و گروه ها استفاده شود و از این رو مدیریت جدید باید نسبت به این مساله اهتمام و حساسیت جدی داشته باشد.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش بستر مهمی برای تربیت مدیران آینده کشور به شمار می رود، اظهار داشت: سخت کوشی، اخلاق مداری و تقویت انسجام و همکاری و تعامل باید در کنار امر تعلیم و تربیت سرلوحه مجموعه آموزش و پرورش قرار گیرد.
فرماندار تکاب ابراز امیدواری کرد که همکاری، تعامل و صمیمیت در آموزش و پرورش تکاب تقویت شود و کار و تلاش بیشتر مجموعه کارکنان، مدیران مدارس و معلمان و دبیران با وحدت رویه و وفاق و همدلی، منشا اتفاق های خوب و رو به رشد در این شهرستان گردد.