فرماندار تکاب: مشکل کم آبی روستای سبیل رفع شد

فرماندار تکاب: مشکل کم آبی روستای سبیل رفع شد
فرماندار تکاب گفت: مشکل قطعی های مکرر و کمبود آب شرب روستای سبیل با اقدام فوری بخشداری مرکزی و اداره آب و فاضلاب و ساماندهی یک حلقه چاه آب و ایجاد تاسیسات پمپاژ و لوله گذاری با 600 میلیون ریال هزینه جهت تامین آب مخزن روستا رفع شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، اسماعیل حیدری آزاد روز شنبه درجریان بهره برداری از طرح تامین آب شرب روستای سبیل افزود: جهت رفع دغدغه اهالی این روستا درخصوص کم آبی و قطعی های مکرر، یک حلقه چاه که از سوی یکی از اهالی روستا اهدا گردیده، ساماندهی و برای انتقال آب آن تجهیزات پمپاژ نصب و 350 متر لوله گذاری شده است.

وی با بیان اینکه اقدام برای رفع کم آبی سبیل در مدت یک ماه انجام شد اظهارکرد: برای انتقال آب به مخزن تامین آب شرب روستای سبیل اعتبار ویژه از محل اعتبارات دولتی اداره آبفا هزینه شده و با استفاده از آب چاه اهدایی و ایجاد تاسیسات انتقال، از امروز به میزان یک لیتر برثانیه آب از چاه برداشت و روزانه 12 ساعت وارد مخزن تامین آب شرب روستای سبیل می شود که کم آبی روستا را رفع می کند.

فرماندار تکاب یادآورشد: به دنبال اقدامات فوری جهت رفع کم آبی روستای سبیل بخشداری مرکزی نسبت به شناسایی چاه برای تامین مخزن آب روستا اقدام کرد که با رایزنی های انجام یافته یکی از اهالی چاه آب خود را به این منظور اهدا کرد.

حیدری آزاد اضافه کرد: موضوع از یک ماه پیش در دستور کار بوده و از آب چاه نمونه برداری و به آزمایشگاههای مرتبط ارسال و پس از تایید آن توسط شبکه بهداشت و درمان نسبت به برداشت از چاه آب اقدام و امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم.

اسماعیل حیدری آزاد در بازدید از این روستا از آقای حبیب الله انواری، اهدا کننده چاه آب و اقدامات بخشدار مرکری و رییس و کارکنان اداره آب و فاضلاب و همراهی دهیاری و شورای اسلامی روستای سبیل قدردانی کرد.