به دنبال حمایت از جوانان در تهیه مسکن هستیم / از توسعه حوزه کشاورزی شهرستان شوط جهت بهبود وضعیت زندگی مردم حمایت می کنیم

استاندار آذربایجان غربی گفت: با اختصاص زمین و ارائه تسهیلات در قالب نهضت ملی مسکن، به دنبال حمایت از جوانان در تهیه مسکن هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در جمع مردم روستای صوفی شهرستان شوط، رسیدگی به مناطق کم برخوردار را از اولویت های دولت سیزدهم معرفی کرده و افزود: جهت اتمام پروژه های نیمه تمام و جبران عقب افتادگی ها در برخی از شاخص ها، نیازمند تلاش شبانه روزی و اقدامات جهادی مدیران و دستگاههای مختلف و اهتمام در جذب اعتبارات ملی و استانی هستیم.

وی تامین مسکن را از اولویت های دیگر دولت سیزدهم اعلام کرده و یادآور شد: تامین مسکن از مطالبات جدی مردم استان بوده و با اختصاص زمین و ارائه تسهیلات در قالب نهضت ملی مسکن، به دنبال حمایت از جوانان در تهیه مسکن هستیم.

استاندار آذربایجان غربی به اهمیت اشتغال زایی برای جوانان نیز اشاره کرده و افزود: با توجه به برخورداری روستاهای استان از خدمات زیرساختی در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران، امروز با توسعه اشتغال و افزایش درآمد روستاییان می توان از مهاجرت به شهرها جلوگیری کرد.

معتمدیان همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ماکو برای توسعه و عمرانی منطقه و استان، خاطرنشان کرد: از توسعه حوزه کشاورزی و دامداری در شهرستان شوط و روستای صوفی برای بهبود وضعیت زندگی مردم منطقه حمایت می کنیم.

وی در ادامه، از تامین زیرساخت ها و ارائه تسهیلات برای فرآوری محصولات مختلف کشاورزی در شهرستان شوط خبر داده و اضافه کرد: فرآوری محصولات کشاورزی نقش چشمگیری در افزایش اشتغال، ارزش افزوده و درآمد مردم منطقه خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی همچنین تامین آب شرب سالم را مطالبه بحق مردم منطقه دانسته و افزود: با برنامه ریزی مدون و زمان بندی مشخص، گام های بلندی در راستای اجرا و اتمام پروژه های عمرانی شهرستان شوط بخصوص در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی و در نهایت بهره وری بیشتر از آب منطقه برداشته خواهد شد.