پیروزی و تداوم انقلاب از نمودهای وحدت حوزه و دانشگاه است

فرماندار تکاب با اشاره به جایگاه حوزه و دانشگاه در جامعه گفت: پیروزی و تداوم انقلاب شکوهمند اسلامی از نمودهای وحدت این 2 نهاد اثرگذار در جامعه به شمار می رود.

علی مکرمی شامگاه سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه در تکاب افزود: دانشجویان و روحانیون در فرآیند نهضت امام خمینی (ره) همواره مکمل یکدیگر بوده و همانند 2 بال توانمند موجب رشد و تعالی انقلاب اسلامی هستند.
وی بیان کرد: اقتدار ایران اسلامی در 40 سال گذشته برخاسته از انسجام و اتحاد اقشار و سطوح مختلف جامعه است و وحدت حوزه و دانشگاه یکی از بارزترین نمونه های همبستگی و اتحاد در کشور به شمار می رود.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح ادامه داد: اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه یک نگاه مترقی است که با هوشمندی امام راحل (ره) و تلاش های شهید مفتح به بار نشست.
فرماندار تکاب اضافه کرد: وحدت حوزه و دانشگاه از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است که در چهار دهه از عمر خود همواره موجب توسعه و تعالی این 2 نهاد و افزایش توان علمی کشور شده است.
مکرمی گفت: دشمنان نظام همواره تلاش کرده اند وحدت میان حوزه و دانشگاه را مخدوش کرده و از بین ببرند اما با تدابیر رهبر انقلاب و هوشیاری دانشجویان و طلاب، این 2 نهاد به عنوان 'ید واحده' در پیشبرد آرمان های انقلاب اسلامی تلاش کرده اند.