1243 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه تکاب تخصیص یافت/ افزایش 65 درصدی اعتبارات عمرانی تکاب

فرماندار تکاب گفت: امسال یکهزار و 243 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار اولیه در مرحله اول کمیته برنامه ریزی برای اجرای طرح های عمرانی و توسعه ای شهرستان تخصیص یافت که نسبت به سال گذشته از افزایش 65 درصدی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، اسماعیل حیدری آزاد در جلسه کمیته برنامه ریزی سال 1402 این شهرستان با بیان اینکه اعتبار اولیه عمرانی تکاب در سال گذشته 810 میلیارد ریال بود افزود: اعتبارتخصیص یافته مرحله اول امسال تاکنون نیز اعتبارات اولیه به شمار می رود که از محل منابع مختلف ملی و استانی این اعتبارات افزایش خواهد یافت.

وی بیان کرد: اعتبارات عمرانی تکاب در سالجاری که در کمیته برنامه ریزی جهت اجرای طرح های مختلف عمرانی بین دستگاه های اجرایی توزیع می شود از محل منابع مالی مختلف از جمله تملک دارایی های سرمایه ای استان، سه درصد درآمدهای نفت و گاز، 0.27 درصد درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور تامین شده است.

فرماندار تکاب با اشاره به اینکه تلاش می کنیم اعتبارات خاص دیگر از سازمان برنامه و بودجه و سایر منابع ملی علاوه بر اعتبارات فعلی جهت تسریع در اجرای طرح های عمرانی شهرستان جذب کنیم ادامه داد: از سال گذشته طرح های عمرانی مختلف از جمله طرح و آسفالت محور تخت سلیمان، آسفالت محورهای روستایی، گازرسانی و آب رسانی به روستاها، مدرسه سازی و طرح هادی و آسفالت معابر روستایی تکاب شدت گرفته اما باوجود عنایت های استاندار آذربایجان غربی در افزایش اعتبارات عمرانی تکاب، همچنان مشکلات و محرومیت ها وجود دارد.

حیدری آزاد خاطر نشان ساخت: در سفر ریاست جمهوری به استان اعتبارات مربوط به تعریض و احداث محور تکاب - شاهیندژ تامین شد و 2 قطعه 12 کیلومتری از این محور باقی مانده بود که با دستور استاندار آذربایجان غربی پیمان سپاری شد که امیدواریم با تکمیل این محور و محور شاهیندژ - میاندوآب مشکل تردد و حمل و نقل جاده ای در جنوب آذربایجان غربی رفع شود.

وی اظهارکرد: در یک سال و نیم گذشته با اقداماتی که صورت گرفته، تکاب به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده و این امر حاصل نگاه و توجه ویژه دولت سیزدهم، عنایت های استاندار آذربایجان غربی، پیگیری و تلاش های مشترک فرمانداری و نماینده مجلس و وجود وحدت، همدلی و افزایی بین امام جمعه، اعضای شورای تامین و شورای اداری شهرستان است.

فرماندار تکاب اضافه کرد: با رویکرد همدلی، تلاش های شبانه روزی و پیگیری های مشترک اعتبارات خوبی نسبت به سایر شهرهای کسور برای توسعه شهرستان جذب کردیم و اکنون شاهد تحول عمده و تحرکات خوب عمرانی در مناطق مختلف تکاب هستیم.

حیدری آزاد با تاکید بر اینکه تکاب یکی از شهرهای برتر کشور در حوزه اجرای طرح های عمرانی است، یادآورشد: علیرغم کارهایی که در چهل سال گذشته انجام شده ما وارث یک شهرستان محروم هستیم که زیرساخت های بسیار ضعیفی دارد که با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و در راستای سیاست های دولت مردمی و انقلابی آیت الله رییسی مبنی بر محرومیت زدایی، از سال گذشته طرح های عمرانی بزرگی در تکاب اجرا می شود.