فرماندار: اعتبارات عمرانی تکاب 62 درصد افزایش یافت

فرماندار تکاب گفت: 800 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی این شهرستان در مرحله اول توزیع اعتبارات سال 1401 تصویب شده که نسبت به مرحله اول سال گذشته از افزایش 62 درصدی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، اسماعیل حیدری آزاد با بیان اینکه اعتبارات مصوب شهرستان در سال 1400 در مجموع هزار و 220 میلیارد ریال بود که 50 درصد آن تخصیص یافته و اکنون در حال هزینه کرد در طرح های عمرانی است افزود: تخصیص اعتبارات سال 1400 در 6 ماه گذشته نسبت به تخصیص های سال 1399 وضعیت مناسبی داشته و ادارات و دستگاه های اجرایی تلاش کنند تا بقیه اعتبارات در مدت کوتاه جذب و اعتبارات عمرانی به طور کامل تخصیص یابد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی نسبت به تخصیص اعتبارات عمرانی تکاب اهتمام و نگاه ویژه داشته باشد اظهارکرد: در سفر استاندار آذربایجان غربی به تکاب و برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی استان علاوه بر اعتبارات شهرستانی، اعتبارات ویژه ای برای توسعه و عمران و آبادانی تکاب تصویب شد که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه با ترمیم اعتبارات عمرانی، اعتبارات مربوط به مصوبات سفر استاندار را جدا از اعتبارات شهرستان درنظر بگیرد و تخصیص دهد.

فرماندار تکاب ادامه داد: استاندار آذربایجان غربی مدیری حرفه ای، عملگرا و جهادی است که عنایت و نگاه ویژه ای به توسعه تکاب و سایر مناطق محروم استان دارد از این رو سازمان برنامه و بودجه نیز نسبت به تخصیص اعتبارات مصوب در شورای برنامه ریری استان در سفر به تکاب با نگاه ویژه اقدام کند و به گونه ای نباشد که از اعتبارات خود شهرستان برای اعتبارات سفر تخصیص یابد.

حیدری آزاد با اشاره به اینکه سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان ها نقشه راهی برای افزایش اعتبارات و تسریع در اجرای پروژه های عمرانی به شمار می رود اضافه کرد: باتوجه به زودرس بودن فصل سرما و محدودیت فصل کاری در تکاب امیدواریم اعتبارات شهرستان به موقع به پروژه های عمرانی تزریق و اعتبارات مصوب تکاب زودتر از سایر شهرها ابلاغ گردد و تخصیص یابد تا در فصل کار عمرانی نسبت به تکمیل و بهره برداری از پروژه ها اقدام شود.

وی یادآورشد: بسیاری از روستاهای تکاب جاده مناسب و آب شرب ندارند از این رو اجرای طرح های عمرانی که موجب تقویت زیرساخت های روستایی و شهری و رفع مشکلات مردم می شود در اولویت برنامه های شهرستان است و این مسئله در تصویب و تخصیص اعتبارات نیز لحاظ شده است.

فرماندار تکاب تاکید کرد: این شهرستان زیرساخت های عمرانی ضعیفی دارد و برای پیشرفت و توسعه نیازمند نگاه ویژه مسوولان استانی و سازمان برنامه و بودجه در تخصیص اعتبارات است چرا که با ادامه نگاه سنتی سال های گذشته و اعتبارات معمول، شاهد رفع محرومیت از تکاب نخواهیم بود.

حیدری آزاد افزود: با عنایت و توجه ویژه ای که استاندار آذربایجان غربی به تکاب دارد، با همراهی و هم افزایی با نماینده مردم منطقه در مجلس و اعضای شورای تامین و تلاش دستگاه های اجرایی و ادارات مسیر رشد و توسعه شهرستان با سرعت و شتاب مناسبی طی و طرح های عمرانی در حال اجرا به زودی تکمیل شود.

وی خاطرنشان ساخت: دستگاه های اجرایی شهرستان نسبت به جذب حداکثری اعتبارات سال های 1400 و 1401 در راستای تکمیل سریع طرح های نیمه تمام عمرانی اقدام کنند و در پیمان سپارس پروژه ها جدیت و دقت بیشتری داشته باشند و پیمانکاران قوی و توانمند را انتخاب کنند