فرماندار: 13 محور روستایی تکاب آسفالت می شود

فرماندار تکاب گفت: عملیات بهسازی و آسفالت 13 محور روستایی این شهرستان از جمله راه دسترسی روستاهای سخت‌گذر با بهره مندی بیش از 20 روستا به همت دولت سیزدهم اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، اسماعیل حیدری آزاد روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: بهسازی و آسفالت محور روستایی عربشاه گروس- آی قلعه سی- آسمان بلاغی در بخش مرکزی تکاب آغاز شده است.

وی بیان کرد: بهسازی و آسفالت محورهای روستایی گوی آغاج -قره عمر، یهرلو، گوله گوله، فیض آباد، زنهارکندی، یار عزیز، کوسه پیری و ینگی کند نیز به زودی با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال بهسازی و آسفالت خواهند شد.


فرماندار تکاب با بیان اینکه لکه گیری و مرمت مسیر کرفتو نیز در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: عملیات روکش آسفالت این محور به زودی آغاز می شود و تامین اعتبار مورد نیاز برای زیرسازی و آسفالت کامل این مسیر را نیز پیگیری می کنیم.

حیدری آزاد ادامه داد: اعتبارات مورد نیاز تکمیل  مسیر نبی کندی _قزقاپان سنگ و هم چنین محور روستایی  چراغتپه - قینرجه در شرف تامین است که زیر سازی و آسفالت  این جاده های روستایی نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده و تامین اعتبار 50 میلیارد ریالی به صورت نقدی با عنایات استاندار آذربایجان غربی، زیر سازی و آسفالت مسیر روستای سختگذر و دورافتاده جداقیه اوریات نیز آغاز شده است.

فرماندار تکاب با اشاره به اینکه تعریض و مرمت جاده روستای اغولبیک هم درحال اجراست افرود: عملیات اجرایی زیر سازی و آسفالت راههای روستایی جداقیه و عربشاه گروس -آسمان بلاغی -آی قلعه سی شروع شده و پس از اتمام مرحله زیر سازی و ترمیم، آسفالت خواهد شد.

حیدری آزاد یادآور شد: با وحدت و همدلی و پیگیری های مشترک و عنایات دولت سیزدهم و الطاف استاندار آذربایجان غربی و هم چنین رییس سازمان برنامه و بودجه استان توانسته ایم برای اولین بار اعتبار بسیاری از پروژه ها را نه با اوراق قرضه بلکه به صورت نقدی از سازمان برنامه تامین کنیم تا به حساب ادارات کل مجری طرح های عمرانی واریز گردد.

وی با بیان اینکه سال 1402 سال تحول بزرگ در بهسازی، تعریض و آسفالت محورهای مواصلاتی تکاب است، تاکید کرد: در راستایی اجرای سیاست های محرومیت زدایی دولت سیزدهم امسال تاکنون راه دسترسی مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان از مجتمع آبگرم تا سه راهی میراث فرهنگی به طول 4.5 کیلومتر، محور بیجار از محدوده قرخلو تا دورباش به طول 3.5 کیلومتر، راه دسترسی روستاهای چراغتپه سفلی، نبی کندی، میدان احمدآباد سفلی و محدوده شیرمرد توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب آسفالت شده است.

فرماندار تکاب گفت: همچنین پژوه های بزرگ راهسازی در سه قطعه از محور تکاب - تخت سلیمان - دندی شامل سه راهی پهلوان تا فیض آباد، سه راهی کوسه پیری تا حسن آباد و احمد آباد علیا و محور تکاب - شاهیندژ در محدوده گردنه ساروق در حال اجرا است.