اعزام زائران اربعین از مرز تمرچین، روح تازه‌ای به فرهنگ استان می‌دمد / تامین زیرساخت های خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی تسریع شود

استاندار آذربایجان‌غربی راهپیمایی اربعین حسینی را یک حرکت عظیم فرهنگی دانسته و گفت: اعزام زائرین از مرز تمرچین به عراق، روح تازه‌ای به فرهنگ استان می‌دمد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد اربعین استان با اشاره به اینکه آذربایجان غربی نیازمند یک حرکت جدی فرهنگی است، افزود: اعزام زائران اربعین از مرز تمرچین برای نخستین بار بوده و باید تمامی نهادهای فرهنگی خصوصی و دولتی پای کار باشند.

وی با اعلام اینکه آذربایجان‌غربی میزبان زائرینی از سراسر کشور و حتی کشورهای منطقه خواهد بود، خاطرنشان کرد: در همین راستا باید ظاهر استان در شان این حرکت عظیم فرهنگی باشد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر تسریع در تامین زیرساخت های خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی در استان، گفت: مرحله عملیاتی برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای اربعین حسینی، از اواخر هفته جاری آغاز می‌شود.

معتمدیان با تاکید بر ضرورت جانمایی هر چه سریعتر دستگاه‌های خدمات رسان در مرز تمرچین برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، افزود: تا 72 ساعت دیگر این جانمایی باید انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فرصت چندانی نمانده و وظایف دستگاه‌ها در این رابطه به صورت روزشمار مشخص می شود، تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در صورت لزوم برای هماهنگی با کمیته‌های ستاد استانی اربعین، جلسات روزانه کارشناسی برگزار کنند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر اینکه طرح‌های تسهیل کننده عبور و مرور زائران هرچه سریعتر عملیاتی شود، افزود: با توجه به زمان اندک موجود، طرح‌های کلیدی در این راستا سریعاً آغاز شوند.

معتمدیان با اشاره به ضرورت اتخاذ تمهیدات ویژه برای عبور زائران اربعین امسال از مرز تمرچین پیرانشهر، گفت: تکمیل زیرساخت ها برای تردد آسان زوار از این مرز ضروری بوده و در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان، مسیر تمرچین را یکی از نزدیک ترین مسیرها به ویژه به شهر سامرا معرفی کرده و افزود: امسال از ظرفیت مرز تمرچین برای حضور محدود زائرانی از منطقه شمال غرب و حتی شمال کشور در مراسم اربعین حسینی استفاده خواهد شد و سعی می شود که مسیر حضور زائران منطقه قفقاز نیز در مراسم اربعین امسال از این طریق باشد.